Natalija Šakelienė kolekcija 10 of 18
Žmonės

Dizainerę Nataliją Šakelienę kūrybai įkvėpė garsieji dailės klasikai

„Mintys apie būtent tokią – garsiųjų dailės klasikų darbus savitai perteikiančią kolekciją, mane pastaruosius kelis metus vis dažniau aplankydavo. Todėl džiaugiuosi, kad tai, ką kūriau svajonėse, įgavo realų pavidalą“, – sakė dizainerė Natalija Šakelienė, savo naujausius darbus pavadinusi „Fantazija“.

Kolekcijoje – suknelės, palaidinės, sijonai, švarkeliai. Šįkart N. Šakelienė naudoja daug tiulio bei ryškumą ir sodrumą piešiniams suteikiančio aksomo. Šiek tiek pasitelkta ir trikotažo ar paltinio audinio. Visos N. Šakelienės drabužiams kurti naudojamos medžiagos yra puoštos jos autoriniais raštais.

„Technologijų pagalba tai, ką nupiešiu ant popieriaus, galiu perkelti ant daugelio medžiagų. Nors motyvai gali išlikti ir tie patys, vis tiek kiekvienas rūbas bus unikalus, turės nepakartojamų detalių“, – papasakojo dizainerė.

N.Šakelienė, kurdama „Fantazijos“ modelius, įkvėpimo sėmėsi Paryžiuje, Luvro muziejuje, kur eksponuojama itin gausi baroko, romantizmo ir kitų epochų tapytojų darbų kolekcija.

„Tai, ką pamačiau gyvai, vėliau daug kartų peržiūrėjau ir kompiuterio ekrane. Vizijos, kaip įspūdingųjų paveikslų fragmentai galėtų tapti mano kasdienybės dalimi, vis neapleido“, – patirtomis emocijomis dalinosi kūrėja.

Ji ypač mėgsta Karlo Briulovo kūrybą, todėl jo piešinių momentų N. Šakelienės drabužiuose daugiausia.

„Nuo vaikystės mane žavėjo dailės klasikai. Pirkdavau žurnalus, kur galėdavau rasti iliustracijų su jų kūryba. Tai neabejotinai padarė įtaką mano pasaulėžiūrai ir skoniui“, – sakė N. Šakelienė, per metus pristatanti po dvi – tris naujas kolekcijas.

Pastarąjį kartą ji savo kūrybos gerbėjus stebino treningais iš lino. Autorė patikino – anksčiau nieko panašaus ji nėra mačiusi, o mintis suteikti gyvybę laisvalaikio kostiumui, pagamintam iš lietuvių mėgstamo audinio, kilo spontaniškai.

„Pajuokaujame, jog tai turbūt pirmieji pasaulyje treningai, sukurti iš lino“, – apie šiltajam metų laikui skirtus drabužius sakė dizainerė.

 

 

Parašykite komentarą