festivalis
Švietimas

Diskusijų festivalis „Būtent!“ kviečia inicijuoti savo diskusiją

Rugsėjo 4–5 dienomis Birštone vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ skelbia atviro diskusijų ir festivalio veiklų konkurso pradžią – prisidėti kuriant renginio diskusijų ir pramogų programą gali kiekvienas. Pernai trečdalį diskusijų programos sudarė būtent visuomenės pasiūlytos temos. Tai žinia visiems neabejingiems šalies ateičiai, kurie nori pristatyti savo idėją, išsakyti poziciją ar iškelti diskusinių klausimų. Diskusijų temas ar veiklas festivaliui siūlyti kviečiama užpildant anketas www.diskusijufestivalis.lt iki balandžio 6 dienos.

Pernai subūręs 8 000 lankytojų, šiemet renginys toliau augs – kaip ir ankstesniais metais į Birštoną kvies visuomeniškus piliečius – verslo, mokslo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovus ir visus besidominčius festivalio temų įvairove.

„Kuo įvairesnės diskusijų temos sudarys renginio programą, kuo skirtingesni požiūriai bei interesai susiburs festivalio erdvėse, tuo turiningesnis bus pirmasis rugsėjo savaitgalis, – sako vienas iš renginio iniciatorių Arnas Marcinkus. – Esame platforma svarbioms įvairių organizacijų ar asmenų temoms, todėl atviras konkursas yra puiki proga rūpimas temas įtraukti į renginio programą. Laukiami pasiūlymai ir festivalio pramogų veikloms. Atviro konkurso anketas paskelbėme renginio svetainėje www.diskusijufestivalis.lt.“

Sužadinti smalsumą, uždegti norą veikti, suteikti erdvę naujoms pažintims bei ringą skirtingoms nuomonėms – ir visa tai padaryti išliekant atviriems, pagarbiai klausantis ir bendraujant, konstruktyviai reiškiant kritiką bei aktyviai dalyvaujant – tai yra kelias, kuriuo, pasak Arno Marcinkaus, festivalis kviečia eiti. Tvirtą organizatorių tikėjimą, jog dėl svarbių Lietuvai klausimų galima susitarti, skatina augantis ir partnerių, ir lankytojų susidomėjimas renginiu bei didžiulis palaikymas.

Diskusijų festivalio lankytojų Birštone lauks daugiau nei 100 diskusijų svarbiomis Lietuvai ir visuomenei temomis, o šeimoms ir patiems mažiausiems dalyviams tradiciškai bus rengiama speciali programa.

Gegužės 4 dieną bus paskelbtos atrinktos atvirojo konkurso metu pasiūlytos diskusijos ir veiklos bei jas pristatyti festivalyje pasirengę asmenys ar organizacijos.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ siekia parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo juos svarstant. Aukšta diskusijų kultūra padeda visuomenei susitarti dėl valstybės raidos prioritetų ir lemia geresnę priimamų sprendimų kokybę. Renginys prisideda prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdo diskusijų, įsiklausymo kultūrą ir toleranciją kitai nuomonei bei požiūriui.

Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 9 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių ir Tarptautinės demokratijos festivalių asociacijos steigėjų. Visiems atvirą ir nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“. Festivalio mecenatai – Britų taryba, „Swedbank“ ir „Telia“, renginio miestas – Birštonas.

 

Parašykite komentarą