I. Trusove
Žmonės

Dietistė ir nuomonės formuotoja Indrė Trusovė: aktyvus gyvenimas užkoduotas mano charakteryje

Kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai. Šią taisyklę tinklaraštininkė, nuomonės formuotoja, dietistė ir kulinarinių knygų autorė Indrė Trusovė vadina asmeniniu gyvenimo varikliu. Tačiau, įsisukusi į daugybę veiklų, žinoma moteris nepamiršta dėmesiu ir meile apdalinti tiek šeimos, tiek savęs. Kaip jai tai pavyksta, kokiais sveikos gyvensenos principais vadovaujasi, taip pat kas lemia asmeninę sėkmę? Nuoširdūs I. Trusovės atsakymai apie tai ir dar daugiau.

Para turi 24 valandas ir toks laiko ribotumas aktualus visiems. Tačiau esate puikus pavyzdys, kiek daug galima per ją nuveikti. Kaip tai pavyksta?

Mama pasakojo, kad jau nuo vaikystės buvau labai aktyvi. Noriai veržiausi į visus būrelius mokykloje, dalyvavau įvairiuose konkursuose. Todėl mano charakteris toks. Daugiau energijos prireikia tik poilsiui, o noras eiti, dirbti, daryti kyla iš vidaus. Žinoma, pavargstu, pabumbu. Kartais atrodo, kad nebenoriu nieko, tik susisukti po antklode ir gulėti. Bet keliuosi, judu pirmyn.

Netgi pamiegoti pakankamai pavyksta ne visada. Kadangi sūnus naktį keliasi, o man užmigti vėl neretai būna sudėtinga, dieną dažnai pradedu ir 2 val., ir 4 val. ryto.

Kaip tuomet pavyksta išlikti žvaliai iki vakaro?

Vienas pagrindinių mano energijos šaltinių – sportas. Labiausiai patinka aktyvus laisvalaikis. Mėgstu bėgioti, eiti į skirtingas treniruotes. Todėl, norėdama pabūti su savimi, renkuosi fizinį aktyvumą.

Sportuoju namuose, lauke, sporto salėje. Kadangi gyvename arčiau gamtos, šiltuoju metų laiku bėgioju šalia ežero. Nubėgu, pasižiūriu, įkvepiu gyvybės ir galiu grįžti namo dirbti. Tai vasarą darau kone kasryt. Stengiuosi nubėgti apie 5 kilometrus.

Kai šalta, sportuoju namie. Minu stacionarų dviratį, darau įvairius pratimus, užsiimu joga. Turėdama daugiau laiko, einu pas asmeninę trenerę, į sporto salę. Galiu drąsiai sakyti – aktyvus laisvalaikis yra mano hobis. Kaip ir maisto gaminimas. Vis išbandau naujus produktus, receptus. Nors kulinarija yra ir darbas, ją pavadinčiau labai mėgstama veikla.

Pastarųjų turite išties daug, o kaip pavyksta rasti laiko šeimai?

Man buvimas su vaikais apskritai yra pati prasmingiausia, daugiausia laimės suteikianti veikla. Jos gal taip net nevadinčiau. Man tai – visas gyvenimas. Vaikai, manau, yra mūsų veidrodis. Juose esame patys. Todėl buvimas su vaikais, vyru yra nuostabiausias laikas.

Kartu turime daug veiklos. Jei būname pavargę po darbų, drauge tiesiog pasižiūrime kokį filmuką. Kartais lekiame pašokinėti į batutų parką, o kai geras oras lauke – einame pasivaikščioti, kur nors išvažiuojame, be galo mėgstame keliauti. Tačiau reikia pabūti neretai ir dviese, tik su vyru.

Tada gali išsimiegoti, nereikia galvoti, ar visi pavalgę, tinkamai aprengti. Kaip ir minėjau, sūnus dar mažas, anksti keliasi, todėl miegą vadinu išties kokybišku poilsiu.

O kaip gyvenimo kokybės pasiekti kitiems? Ar jos suteikia sveikos gyvensenos ir mitybos principai?

Žinoma. Galiu tai tik patvirtinti savo pavyzdžiu. Sveikai gyvenu daugiau nei 10 metų. Tai tapo natūralia mano kasdienybės dalimi. Kiti dažnai klausia: „Kaip tai pasiekti, kaip nepamiršti valgyti daržovių?“ Pati rytais neretai skubu, lekiu, užkandu tik kokį sumuštinį. Pietums, tarkime, pasigaminu makaronų su trumais, o tada vakare pagalvoju: „Oho, šiandien visai nevalgiau daržovių.“

Tada pasigaminu pilną dubenį salotų, įsipilu natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“, organizmui duodu naudingųjų medžiagų ir subalansuoju mitybą. Renkuosi šį mineralinį vandenį, nes jis natūraliai turi jodo.

Apskritai kalbant apie maistą, mano pagrindinė taisyklė – planuoti, kokia bus kita diena, jos užimtumas, kada pavyks rasti laiko pavalgyti. Priešingu atveju, mityba išties nukenčia.

Tikėtina, be planavimo apskritai tiek daug gyvenime pasiekti nepavyktų?

Ne viską planuoti dar išmokau. Tai vadinu nemenku savo minusu. Vis dar visur bėgu, pamirštu, po to žiūriu – 5 darbus turiu vienu kartu padaryti. Bet man labai padeda vyras, supanti komanda. Turiu daug žmonių šalia, kurie primena, kada, kur ir ką reikia padaryti.

Tačiau viskas pavyksta puikiai?

Manau, kad taip. Tai kyla iš vidaus, iš mano charakterio. Esu įsisukusi į rutiną ir vadovaujuosi auksine taisykle: kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai.

Visgi norėčiau išmokti ilsėtis. Tai daryti kuo daugiau. Taip pat išmokti dažniau pasakyti „ne“. Dar daugiau skirti laiko šeimai, namams. Tokie mano tikslai artėjantiems metams. Labai žemiški, apie kokius svajoja dauguma daug dirbančių žmonių. Tačiau viskas yra gerai taip, kaip yra.

Su tuo ir norisi pasveikinti. Ačiū už pokalbį!

Parašykite komentarą