4 Morta Nakaitė kurdama nepamiršta tik vandens
Miestas

Dėl trūkstamo geriamo vandens Kaune – kreipimasis į merą V. Matijošaitį

Kauno miesto Tarybos narė Jurgita Šiugždinienė po viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos dėl vandens stygiaus kreipėsi į miesto merą Visvaldą Matijošaitį, prašydama paaiškinti, kokios priežastys lėmė, kad Kauno miesto gyventojams jau kurį laiką trūksta geriamo vandens.

Tarybos narė kreipimesi mero taip pat klausia, kaip planuojama spręsti susidariusią situaciją, ir koks būsimų veiksmų planas numatytas. J. Šiugždinienė domisi, kokia yra Kauno miesto vandens ūkio vystymo strategija, kuri leistų ir ateityje užtikrinti pakankamą kokybiško geriamojo vandens tiekimą miesto gyventojams.

„Tokie rimti vandens tiekimo sutrikimai rodo, kad su vandens ūkiu Kauno mieste ne viskas gerai. Dar neseniai, kritikuojant Kauno miesto tarybos daugumos priimtą sprendimą mažinti Vičiūnų vandenvietę buvo teigiama, kad Kaune yra labai sumažėjęs geriamo vandens vartojimas ir vandens trūkumo problema neegzistuoja. Nepaisant kritikos, Vičiūnų vandenvietė buvo sumažinta. Šiuo metu „Kauno planas“ įgyvendina sutartį dėl vandenviečių žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimo Eigulių, Kleboniškio, Petrašiūnų, Vičiūnų gyvenvietėse. Matant šiandieninę situaciją, kyla pagrįstų klausimų, ar Kauno vandens ūkis yra plėtojamas racionaliai ir efektyviai, ar žiūrima į ateitį? Nes geriamo vandens ištekliai ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje yra didžiausia vertybė. Šis klausimas tampa dar aktualesnis šiltėjant klimatui ir pasaulyje mažėjant geriamojo vandens ištekliams“, – teigė J. Šiugždinienė.

Primename, jog remiantis gyventojų skambučiais ir visuomenės informavimo priemonių pranešimais, pastarosiomis dienomis Kaune fiksuojami dideli vandens tiekimo sutrikimai. „Kauno vandenų“ direktoriaus teigimu, šiandien vandens trūkumą jaučia apie 1 tūkst. kauniečių, daugiausia problemų kyla Aleksote ir Vilijampolėje. Vandens trūkumu skundžiasi ir Vaišvydavos, Žaliakalnio, Centro gyventojai, o „Kauno vandenų“ avarinė tarnyba nurodė, kad povandeninio vandens lygis „beprotiškai kritęs“.

Informuojame, jog J. Šiugždinienė  ne tik kreipėsi į merą, bet ir inicijavo susitikimą su „Kauno vandenys“ l.e.p. generaliniu direktoriumi Ramūnu Šulsku  aptarti susidariusią situaciją.

Parašykite komentarą