Kauno gimtadienis 69
Žmonės

Dėl Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus kreipėsi į FNTT ir STT

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kuria remiantis kyla abejonės dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko reputacijos ir gautos Europos Sąjungos (ES) paramos panaudojimo, opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Kauno miesto savivaldybės taryboje kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydami ištirti susidariusią situaciją.  

Kaip teigiama 15min.lt portalo paviešintoje informacijoje, ES paramą administruojanti Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) aiškinasi ar bitininkavimo ūkiui 50 tūkst. eurų gavęs Vilius Šiliauskas iš tiesų vykdo ūkinę veiklą. Įtarimų sukėlė ne tik paramos lėšas naudojant įsigyta ir mažai naudota ūkinė technika, bet ir medaus pardavimo aplinkybės – nurodoma, kad jo pirko ir V. Šiliausko kolega iš Kauno miesto savivaldybės –  vieno iš skyrių vedėjas. 

„Tikiu teisine valstybe ir asmens nekaltumu, kol jo kaltumas nėra įrodytas teisme. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius yra politikas, viešas asmuo ir vienintelis visų savivaldybės finansų valdytojas. Todėl viešumoje pasirodžius informacijai, kad NMA atlieka pakartotinį tyrimą dėl savivaldybės administracijos direktoriaus V.Šiliausko gautos ES paramos teisėto panaudojimo bičių ūkiui vystyti, mažų mažiausiai reikia jo viešo paaiškinimo dėl susiklosčiusių aplinkybių. Visuomenė turi teisę žinoti kas vyksta ir būtina išsklaidyti visas abejones dėl direktoriaus politinės atsakomybės ir reputacijos”, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė. 

Konservatoriai, atsižvelgdami į susidariusią situaciją iš Kauno savivaldybės vadovų tikisi viešumo ir skaidrumo.  

„Frakcija kreipėsi į atsakingas institucijas, kad jos pagal kompetenciją ištirtų ir įvertintų esamą padėtį viešojo valdymo, valstybės tarnybos, ES paramos panaudojimo, finansinių nusikaltimų ir korupcijos prevencijos kontekstuose. Įprasta matyti teiginius, kad Kauno miesto savivaldybė ir jos vadovai vadovaujasi skaidrumo ir viešumo principais, tad viliuosi, kad į visus šios istorijos klausimus bus atsakyta artimiausiu metu.” – teigė konservatorė, savivaldybės tarybos narė Andrijana Filinaitė. 

Kauno tarybos opozicijos atstovams kelia klausimų pasirodžiusi žinia, kad iš savivaldybės administracijos direktoriaus medų pirko jo pavaldinys, tačiau, kaip teigiama, ne savo, o giminaičio reikmėms.   

„Man kelia nerimą, kad skyriaus vedėjas yra pavaldus administracijos direktoriui ir pirkimas tokio kiekio medaus, mano nuomone, galėtų būti traktuojamas kaip spaudimas ar įtakos darymas. Juk bet koks giminaitis, pusbrolis legaliai kepantis duoną, mokantis visus mokesčius medų pirktų pats, o ne per tarpininką”, – pažymėjo TS-LKD frakcijos narė Jurgita Kupčinskienė 

 

Parašykite komentarą