Pramogos

Degantis žmogus, neplanuoti netikėtumai ir tonos pirotechnikos – tai tik pradžia

Jau nutarta – kasmet trokštantieji įspūdingų reginių ir neišgyventų emocijų bus palepinti ne vienu, o net keliais skirtingu metu vykstančiais festivaliais.

„Šįmet kvietėme į ledo ir ugnies šou. Kitąmet be jų dar rengsime ir smėlio festivalį. Ketvirtoji stichija, kurią pasitelksime, bus oras. Po trejų metų, 50 hektarų plote visa tai apjungsime į, regis, nesibaigintį visų ryškiausių gamtos reiškinių šokį“, – apie ateities planus pasakojo ką tik įvykusio, daugybės publikos pagyrimų sulaukusio pirmojo ugnies festivalio „Pasaka“ organizatoriai Mantas Linkevičius ir Paulius Orlovas.

Anot jų, sumanymas, jog reikia visuomenei pristatyti, kaip ugnį suvaldyti sugeba geriausi šios srities meistrai, pasiteisino. Paskelbus konkursą, jam ruošėsi aštuonios komandos iš Lietuvos bei Latvijos. Pasirodyme svarbu buvo laikas, profesionalumas bei naudojamas pirotechnikos kiekis. Pastarosios turėjo būti tiek, kad neužgoštų paties reginio. Būtent dėl per gausios papildomų priemonių amunicijos iš konkurso turėjo pasiraukti net dvi komandos. Po atkaklios kovos, publikai virtusios neįtikėtinu reginiu, nuspręsta festivalio laurus skirti viduramziai.lt komandai. Ugnies meistrai publiką džiugino ir individualiais pasirodymais.

„Neįtikėtinai atrodė ugnies žmonių piramidė. Gausybės aplodismetų sulaukė ir tango su ugnimi. Fakyrai prieš pasirodydami publikai labai jaudinosi. Gal net labiau nei grožio konkursų dalyvės! Ir tai – tikrai neveltui, nes sugadinti jiems šou yra labai paprasta. Pavyzdžiui, šiek tiek vėliau arba paleidi ne tą muziką“, – pasakojo P. Orlovas.

Kad ugnies festivalis pateisintų savo vardą, organizatoriai pasirūpino, jog ugnies tikrai netrūktų. Jame ugniagesiai pravedė edukacinį šou, tad buvo ir į ką akis paganyti, ir ko pasimokyti. Kaskadininkai taip pat buvo paruošę ugningą programą ir savo triukais stebino, kaip karčiausiame veiksmo filme.

Festivalyje dalyvavo ir žiūrovus džiugino ugnies meistrai, atvykę iš įvairių pasaulio kampelių, šventės gerą nuotaiką kurstė koncertiniai pasirodymai, o atmosferą sustiprinti padėjo 8 metrų aukščio degančios Daliaus Drėgvos sukurtos ugnies skulptūros bei pirotechnikos instaliacijos.

„Publiką stebinsime ir džiuginsime kasmet, nes festivalio teritorijoje visi vykę užsiėmimai buuvo nemokami – nuo apyrankių gamybos iki skrydžio oro balionu“, – sak P. Orlovas.

Anot jo, prisiminus žiemą vykusį festivalį galima pasidžiaugti jo sėkme: dėl gražiausios ledo skulptūros titulo tris dienas varžėsi daugiau kaip 26 skulptoriai iš viso pasaulio ir 40 ledo tonų transformavo į 39 nuostabias skulptūras.

Ir ugnies, ir ledo festivaliai vyko Paežerių dvare.

Parašykite komentarą