Žmonės

Dainininkė Neringa Šiaudikytė: apie gyvenimą Los Andžele, prasirgtą koronavirusą ir gyvenimo pokyčius

Dainininkė Neringa Šiaudikytė – viena iš nedaugelio Lietuvos atlikėjų, gavusi galimybę trejus metus muzikuoti ir gyventi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), rašo zmones.lt. 

„Nesitikėjau, kad išvykti turėsiu taip greitai. Net lagamino tinkamai nespėjau susikrauti“, – su šypsena pasakoja žinoma pašnekovė, savo ateities planus jau siejanti nebe su viena, o dviem valstybėmis.

N.Šiaudikytė atvira – jos kūrybinis kelias už Atlanto prasidėjo neatsitiktinai. Išsiskyrusi su sužadėtiniu Tomu Uroška atlikėja visa jėga pasinėrė į darbus, kūrybą ir atradimų verpetą.

„Nemažai mūsų giminių gyvena JAV. Labai norėjosi su visais pabendrauti, pabūti, apžiūrėti šalį. Prieš kelionę mano vokalo mokytoja Onutė Žukienė patarė susipažinti su Los Andžele gyvenančiu prodiuseriu. Už tai jai esu dėkinga, nes būtent Alenas man rekomendavo tuos žmones, su kuriais iki šiol bendradarbiauju“, – pasakojo N. Šiaudikytė.

Vėliau į Los Andželą ji vyko ne kartą. Kūrė vaizdo klipą, studijoje įrašinėjo muziką.

„Man vadybininkas vis kartodavo, kad, norėdama pradėti muzikinę karjerą Amerikoje, turėčiau gauti vizą ir daugiau laiko praleisti už Atlanto. Dokumentų tvarkymas užtruko 1,5 metų. Bet rezultatas labai pradžiugino“, – neslėpė N. Šiaudikytė.

Šį pavasarį ji planavo į Los Andželą nuskristi keliems mėnesiams, bet… užtruko gerokai ilgesnį laiką.

„Užsiveriant valstybių sienoms, turėjau suskubti. Iš Lietuvos išskridau kovo 12 d. Nespėjau net daug ko pasiimti, ko vėliau labai prireikė. Studijoje liko ir nauja mano daina, ir idėjos, kokį vaizdo klipą jai sukurti. Grįžus darbus tikrai pabaigsiu. Tik kol kas neaišku, kada tai bus“, – sakė N. Šiaudikytė.

Pragyvenusi ilgesnį laiką JAV, atlikėja neabejoja – tai kontrastinga šalis, kurioje „sėkmė“ yra labiau išimtis nei taisyklė.

„Gerai gyventi čia yra labai brangu. Labai brangu. Todėl tikrai nepasakosiu, kad esu įsikūrusi rūmuose su marmuro kolonomis, baseinais ir įvairiausiomis privilegijomis. Gyvenu kaip daugelis kitų žmonių“, – sakė N. Šiaudikytė.

Kol kas Los Andžele galioja gan griežtas karantinas. Visos paslaugos ar pramogos, kurios vyksta uždarose patalpose, yra atšauktos. Tie, kas gali, vysto savo verslus po atviru dangumi. Lauke vyksta ir prekyba, ir dirba kirpyklos.

„Per karantiną visi turėjome ir tebeturime laiko pabūti su savimi, nurimti, užsiimti mėgstama veikla, kuriai vis neskirdavome dėmesio. Tai – mūsų galimybė įvertinti gyvenimą!“, – įsitikinusi pašnekovė.

Ji, kaip ir dalis visuomenės, koronaviruso grėsmę iš pradžių vertino skeptiškai. N. Šiaudikytė prisimena savo skrydį į Majamį ir susibūrimą, kurio metu buvo nemaža kompanija žmonių. Po kurio laiko paaiškėjo, kad joje laiką leido ir keli virusu užsikrėtę asmenys.

„Su jais tiesioginio kontakto neturėjau, bet  užsikrėčiau. O tie, kas turėjo, ligos išvengė. Sunku suprasti, kaip tas virusas pasirenka savo aukas“, – svarstė N. Šiaudikytė.

Iš pradžių galvojusi, kad prastai jaučiasi dėl pervargimo, vėliau, išryškėjus kitiems COVID- 19 simptomams, ji atliko testą, kurio rezultatas buvo teigiamas.

„Pergyvenau visus emocijų etapus – baimė, nerimas, abejingumas, noras veikti… Krizių atveju taip būna visiems. Buvo ir man“, – sakė pašnekovė.

Gana lengvai įveikusi susirgimą, N. Šiaudikytė pasidžiaugė draugų rūpesčiu sunkiomis dienomis – buvo kam atnešti ir maisto, ir šviežiai spaustų sulčių.

Pati patyrusi, ką reiškia koronavirusas, dainininkė turi kelis patarimus – nesibučiuoti ir nesiglėbiasčiuoti susitikus bei vengti didesnių kompanijų susibūrimų.

„Turiu daug ateities planų. Juos sieju ir su muzika, ir su nekilnojamojo turto prekybos sritimi. Ja jau kurį laiką domiuosi bei žinau – kelios skirtingos veiklos žmogui yra tikrai naudingos. Tuo įsitikinau per karantiną“, – sakė pašnekovė.

 

 

Parašykite komentarą