Cukrinis diabetas
Žmonės

Cukrinis diabetas, A. Ivanauskas-Fara atvirauja apie ligos kontrolę

Legendinės grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara atviraja. Cukrinis diabetas – liga vyrą užklupusi netikėtai, o siekiant pagerinti jos kontrolę, teko nemenkai pakeisti gyvenimo būdą, mitybą bei įpročius. Vis tik, Aleksandras pripažįsta, jog jo profesijoje gyventi pagal gydytojų nustatytas taisykles yra be galo sunku, todėl ėmė domėtis brokoliuose, granatuose, ciberžolėje ir žaliojoje arbatoje esančiais polifenoliais ir jų nauda organizmui.

Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių neinfekcinių lėtinių ligų visame pasaulyje, tiesiogiai susijusi su daugelį kitų sveikatos problemų. Pasaulyje šia liga serga beveik 470 mln. žmonių, o iš jų net 90 proc. II tipo diabetu.

Prieš aštuonerius metus tokią diagnozę išgirdo ir legendinės grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara.

„Aš nieko nepajutau, nuėjus atlikti eilinių profilaktinių kraujo tyrimų, išgirdau, jog situacija – nėra gera. Žinoma, jeigu prisilaikai sveiko gyvenimo būdo, į kurį įeina tinkamas maistas, sportas, tai stabilizuojasi ir svoris. Vis tik, liga, manau, atsirado nuo neteisingo maitinimosi, gyvenimo būdo, kadangi pagal savo profesiją negaliu gyventi teisingai. Prieš kiekvieną koncertą yra stresas ir didžiulis adrenalinas“, – laidoje atviraus Aleksandras.

Sergant cukriniu diabetu, sutrinka insulino gamyba kasoje. Iš pradžių žmogus jokių simptomų nejaučia, tačiau ilgainiui gali išsivystyti ligos komplikacijos, kurios pažeidžia akis, inkstus, periferines galūnių kraujagysles ir nervus, širdies bei smegenų kraujagysles.

Cukrinis diabetas yra klastinga liga, ypač jeigu kalbame apie II jo tipą ir klastingas komplikacijas, kaip miokardo infarktas, insultas, lėtinė inkstų liga. Net pusė II tipo cukrinio diabeto sergančiųjų vaikšto net nežinodami, jog jie serga“, – laidoje teigs VUL Santaros klinikų Endokrinologijos centro vadovė doc. dr. Žydrūnė Visockienė.

II tipo cukriniu diabetu dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės, mat su amžiumi kasoje gaminamo hormono insulino pasisavinimas organizme sutrinka, todėl gliukozė iš kraujo nepatenka į ląsteles ir pavalgius jos kiekis kraujyje ima didėti, o organizmas – negauna energijos iš suvalgyto maisto. Gydytojai tvirtina, jog be galo svarbus dalykas yra gliukozės kiekio kraujyje matavimas ir jo reguliavimas kaip galima artimesniam rekomenduojamam tikslui.

„Tai sudėtinga liga, mat sergant diabetu, net du trečdaliai pacientų susiduria su metaboliniu sindromu: kada mes randam padidintą kraujospūdį, lipidų apykaitos sutrikimus, kada yra centrinio tipo nutukimas ir hiperglikemija. Organizmas pradeda nereaguoti į insuliną, o lėtinis uždegimas vyksta be jokių pojūčių. Nejaučiam nieko, bet pažeidžiamos kraujagyslės, organai“, – laidoje pasakos Lietuvos Bendrosios Praktikos Šeimos Gydytojų Asociacijos prezidentas, šeimos gydytojas prof. hab. dr. Julius Kalibatas.

Anot gydytojų, pacientai, sergantys cukriniu diabetu, turi ligos kontrolės tikslo siekti vartodami vaistus, laikydamiesi dietos ir režimo rekomendacijų bei kontroliuodami tuos rodiklius, matuojant gliukozės kiekį kraują, arterinį kraujo spaudimą ir atliekant laboratorinius tyrimus, kuriuos privalu atlikti, tada, kada gydytojas rekomenduoja.

„Aš visuomet klausausi gydytojų rekomendacijų, tačiau ir draugai man patarė vartoti maisto papildą su polifenoliais, kuris man puikiai sureguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Tai unikalus preparatas, kurio sudėtyje esantys polifenoliai išgaunami iš brokolių, granatų, ciberžolės ir žaliosios arbatos. Tai veiksminga priemonė, nes per dieną tiek daržovių, tiek maistingų medžiagų nesuvalgytum, o ten visas koncentruota“, – teigia Aleksandras.

Mityba, kurioje gausu polifenolių turinčių produktų, siejama su mažesne diabeto, vėžinių ligų, senatvinės demencijos, artrito, širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Polifenoliai padeda kovoti su cukriniu diabetu, nutukimu, aukštu kraujo spaudimu, hiperlipidemija, pasižymi antiuždegiminiu ir antinavikiniu poveikiu. Didžiosios Britanijos mokslininkai sukūrė maisto papildo kapsules iš polifenolių gausių visadalių brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos ir atliko nacionalinį klinikinį Pomi-T tyrimą, kuriuo pirmąkart pasaulyje patikimai įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų augimą, bet ir kitus uždegimo procesus.

„Šis maisto papildas buvo ruoštas padėti gydyti onkologines ligas, tačiau vėliau, po ilgų tyrimų, paaiškėjo, kad šis papildas – universalus. Veikdamas per žmogaus imuninę sistemą, ją stiprinant, galima lengvai išvengti įvairių diabeto komplikacijų. Žinau, kad viskas bus gerai, nes šalia savęs turiu draugą dėžutėje su polifenoliais“, – atviraus Aleksandras.

 

Parašykite komentarą