Pagrindine foto
Švietimas Žmonės

Būsimoji pareigūnė Eglė: užsienio partneriai įvertino tai, ką išmokome

Lietuvos policijos mokykla (toliau – LPM) laikosi principo, kad tobulėti, vystytis ir dirbti besikeičiančiomis šiuolaikinėmis sąlygomis neįmanoma be tarptautinio bendradarbiavimo. Erasmus+ mobilumo projektai – puiki tarptautinė patirtis būsimiems policijos pareigūnams ir dėstytojams susipažinti su policijos darbu iš tarptautinės perspektyvos: keistis žiniomis, naujausiais pasiekimais, įgauti profesinės patirties, ją adaptuojant savo darbe. Tą patvirtino ir tarptautinės patirties įgavusi LPM kursantė Eglė Stackevičiūtė, kovo mėnesį dvi savaites dalyvavusi mobilumo veikloje Vokietijoje.

Erasmus+ programa – policijos veikla iš tarptautinės perspektyvos

„Giustrovo aukštojoje mokykloje įgijome naujų patirčių, pagilinome tiek teorines, tiek praktines žinias, „pasimatavome“ save tarptautinėje arenoje. Į mobilumą vykome mokslams artėjant link pabaigos, tad jau turime sukaupę gana didelį bagažą žinių. Džiugu, kad mūsų policijos pareigūnai rengiami pagal tokius pat aukštus standartus kaip ir kolegos Vokietijoje, o mūsų žinios ir kompetencijos yra puikiai vertinamos,“ – savo patirtimi dalinasi Eglė.“

Pirmąją savaitę Giustrowo aukštojoje mokykloje taip pat svečiavosi studentai iš Latvijos ir Estijos, antroji savaitė buvo skirta tik kursantams iš Lietuvos. Eglės vertinimu, tarptautinių ryšių plėtojimas praplėtė būsimųjų policijos pareigūnų akiratį, suteikė pasitikėjimo savimi: „Ne tik paskaitų metu, bet ir susėdus puodeliui kavos su visais tarptautiniais partneriais dalijomės savo studijų ir darbo ypatumais bei lyginome kokius metodus, įrangą kiekviena šalis naudoja savo veikloje, kaip ruošiamės tarnybai, kokie yra pagrindiniai iškvietimai ir opiausios problemos kiekvienoje šalyje.“

Eglės teigimu, dvi savaitės – optimalus laikas pažinti kitos šalies policijos sistemą, atrasti jos veikloje reikalingus ir reikšmingus veiklos aspektus būsimoje darbinėje veikloje: “Džiaugiuosi, kad Erasmus+ programa mums suteikia galimybę į ilgesnę stažuotę,“– Projekto privalumus dėstė būsimoji pareigūnė.

Įdomu tai, kad išvykose gali pamatyti savo šalį iš kitos perspektyvos. „Apsilankę Vokietijos Riaušių policijos padalinyje ir pasidalinę patirtimis kartu su vokiečių kolegomis priėjome išvados, kad Lietuva – saugi ir rami šalis. Palyginę policijos darbo specifiką galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime labai gerą kompiuterizuotą darbo įrangą (Vokietijoje duomenys yra perduodami radijo ryšio pagalbinėmis priemonėmis),“ – teigia E. Stackevičiūtė.

Šiltas užsienio kolegų priėmimas

2023 m. kovo mėnesį 12 LPM kursantų ir du dėstytojai dalyvavo dviejų savaičių stažuotėse Vokietijos ir Lenkijos policijos pareigūnų rengimo įstaigose. Vokietijoje apsilankiusi Eglė atvira: „Dvi savaitės pralėkė akimirksniu – įtraukiančios veiklos, naujos pažintys, nekasdieniai patyrimai. Labai nudžiugino šiltas Vokietijos kolegų priėmimas. Išties jautėmės laukiami, kaip vienos Europos „šeimos“ nariai. Tiek kuratoriai, tiek visi darbuotojai, su kuriais teko susitikti, buvo pasiruošę priėmimams, leido išbandyti įvairią techniką, įrangą, dalyvauti bendruose mokymuose, stengėsi perteikti savo žinias, kartais net ir Vokietijos kursantų paskaitas verčiant į anglų kalbą“.

Kursantai negailėjo gerų žodžių Giustrowo mokyklos atstovui Jens Lembke už dėmesingą kuravimą, dėstytojams ir instruktoriams už mokymus, Giustrovo policijos pareigūnams už draugišką priėmimą kartu patruliuoti paaiškinant savo darbo specifiką ir ypatumus.

LPM kursantė Viktorija Kardokė, kartu dalyvavusi mobilumo išvykoje, atkreipia dėmesį, kad Vokietijos studentų kasdienybė panaši kaip ir Lietuvoje – rikiuotės, paskaitos, taktiniai užsiėmimai. Žinoma, yra skirtumų pačiose mokymo programose. „Iš tarptautinio mobilumo parsivežėme ir naujų žinių, kurias pritaikysime savo būsimame darbe, pavyzdžiui, eismo įvykių schemų braižymas posūkyje, riaušių policijos darbo ypatumai, pirmosios pagalbos teikimas ekstremaliomis sąlygomis, taktiniai veiksmai ir kiti,“ – teigia Viktorija.

Džiaugiasi tarptautine patirtimi

Projekte dalyvavę LPM kursantai vieningai sutaria, kad Erasmus+ mobilumas – neabejotinai didelis ir svarus žingsnis pirmyn profesinėje karjeroje, praplėtęs akiratį bei suteikęs pasitikėjimo savimi, noro tobulėti ir žinoma, padedantis užmegzti tarptautines pažintis.

Eglė neabejoja: „Jei dar būtų galimybė kartoti Erasmus+ mobilumo stažuotę, tikrai sutikčiau! Per tokias išvykas ne tik patys kažko išmokstame, bet ir skleidžiame žinią apie savo šalį, dalinamės su kitais savo darbo specifika, darbo ypatumais, tai suteikia platesnį požiūrį profesinėje srityje.“

Erasmus+ programa padeda tobulėti

ES lėšomis finansuojamo Erasmus+ projekto Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000059685 „Lietuvos policijos mokyklos kursantų ir darbuotojų profesinių įgūdžių ugdymas“ rėmuose įgyvendinamos veiklos suteikia galimybę LPM kursantams dviem savaitėms iškeisti profesinę praktiką į apsilankymą LPM Europos partnerių policijos  mokymo įstaigose ir susipažinti su kitos šalies policijos pareigūnų rengimo ypatumais, policijos įstaigomis ir jų specifika.

Profesijos mokytojai vykdydami stebėjimo vizitus užsienio policijos pareigūnų rengimo įstaigose kelia kvalifikaciją. Erasmus + projektai skatina tiek mokinių, tiek mokytojų motyvaciją. Iš kiekvieno projekto dalyviai parsiveža naujų idėjų, pasiūlymų, kuriuos perteikia LPM kursantams, dalinasi su kolegomis.

Parašykite komentarą