mokinys savanoris e1588438532685
Žmonės

Būsimieji paramedikai Karštojoje linijoje 1808: jie skiria laiką tiems, kurie laukia ir tikisi pagalbos

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras vienintelis Lietuvoje rengia paramedikus be kurių darbo šiandien sunkiai įsivaizduojama greitosios medicinos pagalbos stočių kasdienybė. Jų darbo reikšmė ir pasiaukojimas labiausiai tampa matomas viešai, kai visuomenė susiduria su didžiulėmis epidemijomis, nelaimėmis, tampančiomis iššūkiu viso pasaulio bendruomenėms. Paramedikai skuba pas žmones, kuriems įtariamas Covid-19, savanoriauja ir atiduoda daug jėgų, siekdami padėti nelaimės ištiktiems žmonėms.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja didžiulis būrys Karaliaus Mindaugo PMC paramediko mokymo programos mokinių. Anot savanorių, darbo čia netrūksta, o rezultatas – atperka visus sunkumus.

„Nors daugumos paramediko profesiją pasirinkusių mokinių tikslas – teikia pirmąją medicinos pagalbą nuketėjusiesiems tiesiogiai, tačiau prireiktus jie puikiai solidarizuojasi ir susitelkia savanorystei, kuri yra reikalinga konkrečiu metu. Mokiniai džiaugiasi, jog gali būti Karštosios linijos savanorių dalimi ir padėti skambinantiems žmonėms,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Vaida Prakapienė ir priduria, jog didžiuojasi mokinių atsakomybe ir susitelkimu.

„Pasirinkę paramediko profesiją žmonės trokšta padėti, gelbėti gyvybes, jaučia pašaukimą šiam darbui. Šiemet mokinių įprastos praktikos atlikimą kaip reikiant apkartino karantinas, bet pašaukimas niekur nedingo, jų širdys veržiasi padėti. Savanoriavimas Karštojoje linijoje – puiki įprastos praktikos alternatyva. Šie būsimi paramedikai šiandien atideda savo norus, poreikius, geba išeiti iš komforto zonos ir suteikti reikalingą pagalbą,“ – džiaugiasi Karaliaus Mindaugo PMC paramedikų grupių vadovė Neringa Baltrūnienė.

Paskambinusius į Koronos karštąją liniją, savanoriai gyventojus konsultuoja pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Savanoriai pataria saviizoliacijos, koronaviruso infekcijos prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis sujungiamas su GMP dispečerine.

„Karštojoje linijoje pradėjau savanoriauti nuo pat jos įkūrimo pradžios. Man tai jau tarsi antrieji namai. Būta daug bemiegių naktų, daug prakalbėta valandų, tūkstančius kartų pasakyta – laba diena, sveikatos vartų, koronos Karštoji linija, klausome Jūsų. Labai daug prisiminimų liks po šios savanorystės,“ – teigia būsimoji paramedikė Ingrida Mereškevičiūtė.

Tai, kad savanoriavimas pandemijos metu baugina artimuosius, pasakoja savanorė Monika Mikalajūnaitė. „Manęs šeima klausė, kodėl tu ten eini, bijojo, jog galiu užsikrėsti būdama su kitais žmonėmis, jaudinosi bei siūlė likti namuose – ten, kur saugu. Bet kaip aš iš namų apsaugosiu kitus? Kaip jiems suteiksiu pagalbą? Puikiai žinau, kad paramediko profesiją pasirinkau ne dėl gražios uniformos, o dėl to, kad galėčiau padėti žmonėms. Šia savo savanoryste padedu ne tik tiems, kurie mums skambina, bet ir GMP darbuotojams, nes jei ne mes, juk jie turėtų priiminėti tuos tūkstančius skambučių per parą,“ – apie savo apsisprendimą savanoriauti kalba Monika ir priduria, jog ši patirtis taps vienu įsimintiniausių įvykiu jos gyvenime.

Būsimoji paramedikė Simona Staševičiūtė teigia, jog vis dar jaučiamas savanorių trūkumas ir norėtųsi, jog dar daugiau žmonių ateitų ir padėtų: „Darbo turime tikrai daug, todėl prašome visų pagalbos ir kviečiame prisijungti prie mūsų vis augančios komandos“.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

www.kaupa.lt

Parašykite komentarą