Kariuomene.Beatrice Buksnyte 3
Karyba

Bus pristatomas Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas, skirtas moksleiviams

Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuoja bendrą projektą – Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą moksleiviams, kuriuo siekiama gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą ir suteikti jiems praktinių įgūdžių.

5–10 klasių mokiniai bus mokomi piliečių vaidmens valstybės gynyboje, praktinių išgyvenimo lauko sąlygomis įgūdžių, kaip palapinių statymo ir mazgų rišimo būdų, bendrosios saugos bei pirmosios medicininės pagalbos. Įgytas žinias moksleiviai pritaikys kurso pabaigoje organizuojamame žygyje.

Mokymais visose šalies mokyklose rūpinsis Lietuvos šaulių sąjunga. Kursą ves atsargos kariai, šauliai, profesinės karo tarnybos kariai.

Dar šių mokslo metų pabaigoje dešimtyje šalies mokyklų prasidės bandomoji programa 9 kl. mokiniams. Planuojama, Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą visose bendrojo lavinimo mokyklose ir gimnazijose pradėti vesti nuo 2023 m. pavasario. 3 dienų trukmės kursas bus privalomas ir organizuojamas kasmet, o kas dvejus metus mokiniai dalyvaus pakartotiniuose mokymuose ir turės baigti tris mokymo ciklus (5-6 kl., 7-8 kl., 9-10 kl.).

Parašykite komentarą