DSC 9100
Žmonės

Boksininkas D. Šemiotas pasidalino patarimais, kaip kovoti su įtampa ir stresu darbe: „Žmogų radikaliai pakeičia sportas“

Žinomas Lietuvos boksininkas, savo vardo sporto klubo įkūrėjas Daugirdas Šemiotas pasakoja, kad pats per sportininko karjerą patyrė ne vieną sunkią traumą, po kurių atsistatant kilo mintis turimomis žiniomis bei praktikomis pasidalinti su kitais. Taip bokso šaką, sujungęs su mobilumo, stabilizavimo, visų raumenų stiprinimo pratimais, ji pavertė sveikatinančiu sportu, kurį ypač pamėgo žmonės, ieškantys kur palikti emocijas ir neramias mintis, po įtampos bei streso kupinų darbų.

Kaip ir kiekvieną sekmadienį, taip ir šį „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus žadins laida „Gyvenimas versle“, kurioje kaskart uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleidžia šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai. Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.

Šio sekmadienio laidos herojus – olimpietis, daugkartinis Lietuvos bokso čempionas bei verslininkas Daugirdas Šemiotas. Jo gyvenime sportas ypatingą rolę vaidina jau nuo paauglystės, kuomet vyras pradėjo profesionaliai užsiimti boksu ir tai darė netgi septyniolika metų, iš kurių aštuonerius atstovavo Lietuvą olimpinėse žaidynėse. Na, o 2009-aisiais Daugirdas nutarė sportuojant išsiugdytas savybes, kantrybę bei nuoseklumą panaudoti versle ir įkūrė savo vardą sporto klubą.

„Ilgai buvau profesionalus sportininkas ir turėjau sunkių traumų, kai tekdavo ligoninėse praleisti nemažai laiko. Tuomet ir nusprendžiau, kad kažkaip galėčiau, įkūręs klubą, sugalvoti tinkamą sistemą ir pritaikyti ją žmonėms. Tą patį boksą aš paverčiau į sveikatingumo boksą, įtraukdamas mobilumo, stabilizavimo, visų raumenų stiprinimo pratimų ir boksas pakeitė savo struktūrą, mat žmonės pamatė jį kitaip, pamatė, jog tai nėra vien tik kovojimas, o suteikė visai kitokią emociją“, – laidoje pasakos Daugirdas.

Neseniai klientams sporto klubo įkūrėjas bei treneris pristatė trijų mėnesių sporto programas, kurių metu jis lydi sportuojančius kiekviename žingsnyje ir padeda jiems įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Tiesa, naujus iššūkius sau kasdien kelia ir pats Daugirdas bei nuolat dalyvauja neeilinės ištvermės reikalaujančiose varžybose.

„Man reikia tų iššūkių, nuolat stengiuosi kažko siekti, nes gyvenimas kitaip būna nuobodus. Dalyvavimas garsiosiose „IronMan“ varžybose gimė ekspromtu, gavau pasiūlymą, turėjau pusantro mėnesio pasiruošt, prasidėjo darbas, bet pavyko įveikt, kitais metais ir dvigubą „IronMan“ įveikiau“, – pasiektais užsibrėžtais tikslais džiaugsis sportininkas.

Žinoma vyras atvirauja, kad ruošdamasis triatlono varžyboms, tokioms kaip „IronMan“, kur reikia plaukti, važiuoti dviračiu ir bėgti, kasdien treniruodavosi nuo 3 iki 8 valandų. Dėl tokio pasišventimo sportui neretai Daugirdo gyvenime nukenčia dėmesys šeimai. Laimei, jog ši – itin supratinga ir ne tik palaiko sportininką, bet ir lydį jį į visas varžybas.

„Šeimai yra sudėtinga, tačiau į tai žiūri supratingai, visad mane palaiko, kad ir ką nusprendžiu. Varžybose artimųjų palaikymas yra labai svarbus, nes kai pamatai artimą žmogų kažkur netoli, nuvargęs kūnas savaime prabunda ir su nauja jėga gali judėti toliau“, – teigs boksininkas.

Daugirdas pripažįsta, kad be sporto neįsivaizduoja savo gyvenimo ir ne tik todėl, jog tai jo profesijos kelias. Nuolatinis judėjimas bei fizinis krūvis reikalingas kiekvienam žmogui, norinčiam išlikti sveikam, todėl vyras pastebi, kad į sporto klubą žmonės užsuka net po sunkių, sekinančių darbų, tačiau pasportavę išeina kur kas žvalesni ir prasivalę mintis, kurios nebetrukdo vakare ramiai užmigti.

„Žmogų radikaliai pakeičia sportas, tiek miego kokybę, kai po įtemptos darbo dienos viskas dar verda smegenyse, po sporto viskas nurimsta, tiek ir fizinę formą, kuri leidžia užlipti į dešimtą aukštą nepadūstant. Todėl dėl sporto ir gyvenime, ir darbe išauga pasitikėjimas savimi, atsiranda daugiau energijos, motyvacijos. Į klubą ateina ir depresija sergantys žmonės, po įvairių traumų, nelaimingų nutikimų ir net akivaizdžiai matosi, kaip sportuojant gerėja jų savijauta, kaip jie atranda vėl iš naujo save ir toliau siekia gyvenimo tikslų“, – teigs Daugirdas.

Kita laidos tema: advokatas ne priešas, o draugas

Būdama paauglė Brigita svajojo savo gyvenimą sieti su finansais bei ekonomika, tačiau besimokant 12 klasėje, jos artimieji atsidūrė situacijoje, kurioje prireikė teisininkų pagalbos. Tuomet Brigita dalyvavo visose teismo posėdžiuose ir ši sritis ją taip įtraukė, kad galiausiai netgi nutarė pasirinkti teisės studijas.

„Dirbau advokatų kontoroje samdomą darbą, su įprastomis darbo valandomis, komforto zonoje, bet lūžis įvyko, kai susibūrė nemažas asmeninių klientų ratas ir pajaučiau, ką tai reiškia pačiai padėti žmonėms. Kurį laiką dirbau dviem frontais, tuomet gimė vaikai, niekur nebespėdavau. Nuo didelio darbo krūvio patyriau perdegimą ir privalėjau sustoti“, – laidoje pasakos advokato padėjėja Brigita Jankauskienė.

Palikti samdomą darbą ir imtis savo verslo Brigitą motyvavo dar ir beribis šeimos palaikymas. Šalia to, moteris aktyviai kuria turinį socialiniuose tinkluose, o „Instagram“ profilyje edukuoja siekėjus teisiniais klausimais bei siekia sugriauti įsisenėjusį stereotipą, kad advokatas yra priešas.

„Labai daug žmonių yra susidarę neigiamą įspūdį apie advokatą, teisininką, nes prisibijo jo. Nežinau iš kur tokie stereotipai, bet teisininkas taip pat yra žmogus, jis gali būti draugas, gali būti šeimos narys. Kaip būna turime savo kosmetologą, kirpėją, šeimos gydytoją, turim skirtingų sričių profesionalus, kuriais pasitikime, tai lygiai taip pat galima turėti ir savo teisininką“, – teigs Brigita.

Kita laidos tema: ilgalaikis makiažas gali būti natūralus

Šiandien Emilija Petrulytė yra viena garsiausių ilgalaikio makiažo meistrių Lietuvoje bei studijos „Emilijos permanent“ įkūrėja. Tačiau kelias iki sėkmės nebuvo nei trumpas, nei paprastas. Moteris save išbandė vizažo srityje, vėliau priaugindavo blakstienas, kol galiausiai susidomėjo permanentiniu makiažu.

„Mane visada skatino siekti kažko daugiau, todėl nuėjau į teisę, tikėjausi kad tai bus mano sritis, norėjau įrodyti sau. Pasibaigiau bakalaurą ir magistrą, pradėjau dirbti teisininke, o permanento sritis visada ėjo kartu, nes dieną važiuodavau į teisinį darbą, o vakare skubėdavau į grožio studiją ir ilgalaikio makiažo darbas išlaikydavo teisinį darbą“, – laidoje savo istorija dalinsis Emilija.

Ne vienerius metus ant popieriaus piešusi antakių plaukelius bei nuolat ieškojusi lengvumo, šiuo metu meistrė kuria ilgalaikius makiažus atkartodama natūralią plaukelių augimo liniją bei tik paryškina tai, ką moteris jau turi iš gamtos.

„Kiekviena ateinanti moteris yra labai svarbi, nes jinai patiki savo veidą, o tai yra vizitinė žmogaus kortelė. Jeigu kažką padarysi ne taip, niekas to neišims, lazeriai nepanaikins ir tas vaikščios visur, kur eis tavo žmogus, kurį tu galbūt sužalosi“, – apie atsakomybę darbe atviraus Emilija.

„Gyvenimas versle“ – jau antrą sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas.  Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną sekmadienį, 10:30 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Leave a Reply