Įdomybės

„Black Friday“ – importuota tradicija, jau šį savaitgalį sukelsianti ant kojų visą Lietuvą

„Juodasis penktadienis“ – iš JAV atkeliavusi tradicija, kurios metu vyksta bene didžiausi ir masiškiausi išpardavimai,  jau keleta metų kaip įsitvirtino ir Lietuvoje – prie pasauliniuose parduotuvių tinkluose taikomų ypatingų nuolaidų prisijungia vis mažesni, vietiniai prekių ženklai, veikiantys Lietuvos prekybos centruose. Ir šiemet žiniasklaidos kanalai mirga nuo itin didelių nuolaidų pasiūlymų reklamų, o didieji prekybos centrai  ypatingus nuolaidų pasiūlymus papildo ir renginiais, dovanomis, siurpizais bei geromis emocijomis.

Akcentai JAV ir Lietuvoje skiriasi

„Drąsiai galima sakyti, kad „Juodasis penktadienis“ tapo renginiu, savo aktyvumu ir žmonių įsitraukimu gerokai pranokusiu kitas Lietuvoje bandomas švęsti užsienyje populiarias šventes – Heloviną, Šv. Valentino ar Šv. Patriko dieną. Tačiau Lietuvoje ši diena turi truputį kitokį akcentą ir tikslus, nei savo tėvynėje JAV“, – pasakoja prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ rinkodaros departamento vadovė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

JAV „Juodasis penktadienis“ vyksta pirmąją dieną po itin šioje šalyje reikšmingos Padėkos dienos, minimos kiekvieno lapkričio ketvirtą ketvirtadienį. Tradiciškai, kitą dieną – penktadienį, prasideda kalėdinė prekyba. Gyvuoja sena tradicija, kad didieji prekybos centrai rengia triukšmingas eisenas, į miestus atvyksta Kalėdų seneliai, pastarieji įsikuria prekybos centruose, kuriuose pirmąją kalėdinės prekybos dieną taikomos itin didelės nuolaidos, o  žmonės jų laukia net nakvodami prie parduotuvių durų.

„Nors Lietuvoje „Juodasis penktadienis“ žmonių susidomėjimu jau prilygsta JAV ar Didžiajai Britanijai, tačiau tuo, kam žmonės jį išnaudoja, gerokai skiriasi. Pasaulyje ši diena yra viena pagrindinių, kai superkamos kalėdinės dovanos, o Lietuvoje apie dovanas artimiesiems dar nelabai galvojama, greičiau   įsigyjama nauja eilutė kalėdiniam vakarėliui, kuris paprastai įvyksta anksčiau, nei didžiosios šventės. Prekyba dovanomis suintensyvėja likus maždaug dviems savaitėms iki Kalėdų ir per tam skirtas muges, kurios jau keleta metų iš eilės taip pat įsitvirtina ne tik parodų arenose, bet ir prekybos centruose“, – pasakoja I. Goštautaitė-Gedutė.

Juodasis penktadienis tampa švente

Pasak rinkodaros specialistės, „Juodojo penktadienio“ populiarumas greičiausiai sąlygotas kiek kitokios specifikos  nei įprasti išpardavimai: „Įprastai didesni išpardavimai būna susiję su sezonų kaita. „Juodasis penktadienis“ yra bene vienintelė proga metuose, kai pigiau galima įsigyti einamojo sezono prekes, o ne tas, kurių likučius prekybininkai nori minimalizuoti“, – tvirtina prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ rinkodaros vadovė.

Atsižvelgus į rinkos diktuojamus poreikius, Kaune įsikūrusi „Mega“ šiemet tradicinį „Black Friday“ švęs net tris dienas,  lapkričio 23-25 d. Tris dienas besitęsianti nuolaidų šventė, kodiniu pavadinimu „Juodas malonumas“, bus palydima DJ muzika, kavos ir saldumynų barais, poilsio erdvėmis bei net 15.000 eurų vertės priziniu laimės rato fondu.

„Šiemet norime lankytojams pasiūlyti ne tik nuolaidas, nes šį savaitgalį jos bus siūlomos bene kiekviename didesniame prekybos centre. Norime, kad nuolaidų savaitgalis taptų švente, o ne tik rutininiu nuolaidų medžiojimu. Į laimės ratą „sugulė“ išskirtinai juodos dovanos: juodos kosmetikos priemonės, juodi namų ir drabužių  aksesuarai, juodi desertai, masažai ir kiti juodi malonumai. Pažadame išskirtinį savaitgalį savo pirkėjams!“ – į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ kviečia I. Goštautaitė-Gedutė.

 

Parašykite komentarą