Pramogos

Birštono vasaros menų akademija subūrė muzikų elitą

Šeštadienio vakarą Birštono gyventojus ir svečius vasaros menų akademija sukvietė į atidarymo koncertą. Birštono kultūros centro scena buvo patikėta folkroko grupei „Žalvarinis”, kuri akustiniame koncerte pristatė naują albumą „Einam tolyn”, taip pat atliko senas, mylimas grupės ir klausytojų dainas.

Akademijoje – kasdienis darbas

Grupės albumo pavadinimas visiškai neplanuotai tapo savotišku raktu visam būsimam dešimties dienų muzikiniam vyksmui. Pasak grupės gitaristo ir vokalisto Roberto Semeniuko, „Einam tolyn“ – tai ir labai asmeniškas grupės kelionės, ir tuo pat metu Lietuvos, švenčiančios savo valstybingumo šimtmetį patirčių atspindys, sutalpintas dainoje tuo pačiu pavadinimu.

Kasmet į meistriškumo kursus susirenkantis jaunimas ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulio, taip pat keliauja. Kiekvienas savo keliu link didžiosios scenos. Vasaros menų akademija – toli gražu ne pramoga, o kasdienis, ištvermės reikalaujantis darbas auditorijose. „Reikia keltis ir gultis su mintimi, kad kažko nepadarei. Reikia dirbti, dirbti ir dirbti“, – susitikime su akademijos dalyviais kalbėjo operos dainininkas, pedagogas, profesorius Vladimiras Prudnikovas.

Su studentais dirba geriausieji

Atidarymo vakarą viskas harmoningai persipynė: ir suskambęs lietus, ir gaidos, ir kultūros centro foje eksponuojama Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Šimtmečiui šimtas”. Fotografijose – genties veidografija, veidai tų (aktorių, dvasininkų, poetų, rašytojų ir pan.), kurių buvimas ir veikimas keitė ir tebekeičia kitų – mūsų gyvenimus.

Anapus kultūros centro salės durų skambėjo balsai tų, kurie tapo savotiška fotografijų ciklo tąsa arba įvaizdinimu. Į Birštono vasaros menų akademiją pakviesti lektoriai – taip prityrę scenos vilkai, jau esantys Lietuvos kultūros istorijos dalimi: Vladimiras Prudnikovas, Asta Krikščiūnaitė, Eglė Juozapaitienė, Nijolė Ralytė, Vytautas Juozapaitis, Lilijana Šukytė su visos menų akademijos gaujos ilgamete vedle Audrone Žigaityte-Nekrošiene. Prie lietuviško muzikų branduolio prisijungė ir pasaulinio lygio violančelės, fortepijono, vokalo meistrai.

Dovanoja kamerinės muzikos vakarus

Birštono Vasaros menų akademija – plačios aprėpties meistriškumo tobulinimo dirbtuvės. Jose dalyvaujantiems atlikėjams sudarytos sąlygos susikti su ne tik su savo instrumento aukščiausio lygio profesionalais, bet ir gauti pamokų, taip reikalingų kiekvienam atlikėjui – scenos judesio, kalbos ar atlikėjo sceninio įvaizdžio.

 

O kur dar neformalūs susitikimai, diskusijos ir bendri koncertai. Tradiciškai klausytojai bus laukiami ir Birštono vasaros menų akademijos dalyvių koncertuose, kurie nuo liepos 30 d. kiekvieną vakarą vyks Eglės sanatorijoje.

„Aš didžiuojuosi, kad esu Birštono vasaros menų akademijos dalimi. Čia žmonės susirenka švęsti – meną, kultūrą, meilę, kur visus vienija muzika“, – sakė ilgametis akademijos pedagogas Vytautas Juozapaitis.

Edita Grudzinskaitė

Parašykite komentarą