Naudinga žinoti

Bijau įsigyti vogtą transporto priemonę. Regitros patarimai – kaip to išvengti

Perkant transporto priemonę iš užsienio – dažnam kyla baimė, kad ji gali būti vogta. Tai yra visiškai natūrali baimė, kadangi praktika rodo, kad tokiose šalyse kaip Lietuva atvežamų transporto priemonių, kurios yra ieškomos, skaičius – gana didelis, tad papildomai pasitikrinti legalumą – visiška natūralu ir net labai sveikintina.

Žinoma, visada galima bendradarbiauti su supirkėjais, kurie ne tik superka, tačiau taip pat ir parduoda transporto priemones. Greitas automobilių supirkimas Kaune vertinamas ir todėl, kad specialistai padeda susitvarkyti visus  dokumentus, o tai taupo laiką.

Įsigijus naują transporto priemonę būtinas greitas jos priregistravimas, kuris galima internetu. Tiesa, tokiu atveju, kai mašina jau anksčiau buvo registruota Lietuvoje. Jeigu ne – pirmiausia būtina jos patikra. O kaip tai padaryti – patarimais dalinasi Regitros darbuotojai.

  1.       Šiuo metu internetinėse duomenų bazėse galima rasti daug naudingos info, kuri padės įvertinti, ar transporto priemonė ne tik nėra vogta tačiau taip pat susipažinti su rida, kuri buvo nustatyta paskutinės techninės apžiūros užsienyje metu ir panašiai.
  2.       Regitros internetiniame puslapyje nurodytos užsienio šalių duomenų bazės, kuriose galima ieškoti info apie mašiną, kuri buvo registruota X šalyje.
  3.       Tiek perkant, tiek parduodant mašiną kuo daugiau dėmesio reikia skirti dokumentų pildymui. Kuo detaliau viskas įsiskaitoma ir kuo kruopščiau užpildoma – tuo didesnė tikimybė, kad pavyks išvengti bet kokių nesklandumų. Netikėkite gandais, kad nurodyti dokumentuose mažesnę kainą yra gerai. Tai gerai tik pardavėjui, kuris apgauna valstybę. Jums, kaip pirkėjui – tai tik žala. Ypač tokiu atveju, jeigu ateityje planuojate automobilį parduoti dar kartą.
  4.       Regitros internetiniame puslapyje galite rasti pirkimo-pardavimo sutarties šabloną. Juo ir remkitės.
  5.       Pardavimo metu pardavėjas privalo pateikti asmeninius dokumentus. Patikinkite juos kelis kartus, jeigu norite – visada galite pasidaryti kopiją.
  6.       Prieš perkant mašiną visada naudinga išsisaugoti skelbimą, kuriame nurodomos svarbiausios transporto priemonės charakteristikos. Tai įrodymas, kad perkate konkrečią mašiną. Jeigu vėliau paaiškės, kad viskas yra ne taip, kaip žadėta – galėsite kreiptis dėl kompensacijos.

Kuo daugiau dėmesio smulkmenoms skirsite – tuo ramesnis galite būti, kad naujai įsigyta transporto priemonė bus tokia, kaip kad ir nurodyta skelbime.

 

Parašykite komentarą