Nerijus Juška. Baletas 24
Žmonės

Baleto mokyklos sezoną ypatingu pasirodymu vainikavęs Nerijus Juška atrado dar vieną svarbią misiją

Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą iškilmingai paminėti Nerijaus Juškos baleto ir šokio mokyklos sezono pabaigą rinkosi ne tik auklėtiniai bei jų tėveliai, bet ir garsūs pramogų pasaulio, kultūros atstovai.

Trijų dalių spektaklis – koncertas „Stichijos“ sulaukė ypač gausių aplodismentų, o tarp besigėrėjusiųjų reginiu bei negailėjusiųjų pagyrimų primarijaus mokiniams buvo Kultūros ministerijos atstovė Irena Didžiulienė, Lietuvos nacionalinio Operos ir Baleto teatro direktorius Jonas Sakalauskas, Donato Montvydo žmona Veronika su dukra, floristė Giedrė Vasilijevaitė su vyru Dariumi, advokatas Karolis Rugys su šeima, prekinio ženklo „Buboo“ įkūrėja Erika Puodėnienė su dukra, Klaipėdos „Coda“ mokyklos steigėja Inga Breskolovaitė, M.K. Čiurlionio menų mokyklos baleto direktorius Eligijus Butkus, Nerijaus Juškos žmona Agnė su dukra Eva ir sūnumi Pauliumi, televizijos laidų vedėjas Paulius Skučas su šeima ir kt.

Jaunųjų baleto mylėtojų pasirodymai Vilniuje ir Kaune šįmet sutampa su svarbiomis pavasario šventėmis.

„Vilniuje šokis simboliškai buvo dovanojamams mamytėms, o Kaune bus skirtas tėveliams, minint vaikų gynimo dieną – birželio 1 – ąją. Juk tėvams gražiausia dovana ne daiktas, o vaikų pasiekimai, iš širdies atliktas šokis, padovanotas laikas kartu,“ – džiaugėsi Nerijus Juška.

Per devynerius baleto mokyklos gyvavimo metus pastatyta daugiau nei dešimt spektaklių, rodytų didžiausiose Lietuvos teatro scenose. Juose šoka net keli šimtai artistų – nuo mažiausios balerinos iki primabalerinos – taip prisidedama prie mažųjų svajonių išsipildymo – suteikia galimybę kartu vienoje scenoje pasirodyti ne tik su Lietuvos, bet ir pasaulinio lygio baleto artistais.

Šiltą pavasario vakarą žmonės buvo kviečiami mėgautis trijų veiksmų spektakliu – koncertu „Stichijos“ (režisierė Edita Stundytė).

„Šis pastatymas ypatingas tuo, kad skirtingai nei anksčiau šokant vaikams masinėse scenose pateikiamas šiuolaikinio baleto atspindys, o du veiksmai koncerto leidžia atskleisti individualius auklėtinių pasiekimus. Demonstruojami soliniai šokio numeriai, kuriuos mažosios balerinos ruošė tarptautiniams baleto konkursams“, – teigė baleto mokyklos įkūrėjas  N.Juška.

Vakaro dovana susirinkusiems tapo paties primarijaus šokis – Balančino klasikinė variacija.

„Jaučiuosi neapsakomai laimingas, galėdamas lydėti mažųjų princesių pirmuosius žingsnius į didžiąją sceną, o pats kasmet jau tradiciškai pasirodydamas bàigiamąjame koncerte, tarsi ir vėl sugrįžtu į karjeros žydėjimo laiką… Didžiuojuosi mūsų vaikais ir mokytojais, kurių nuoširdaus darbo dėka šiandien galime mėgauti nuostabiu reginiu.  Šią akimirką vis dar „skraidau“ scenoje širdimi!“, – po spektaklio kalbėjo Nerijus.

Fotografas – Vilmantas Morkvėnas.

 

Parašykite komentarą