121703
Karyba

Baigėsi dvi savaites trukęs kursas

Gruodžio 11 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone baigėsi 2 savaites trukęs sunkvežimio SISU vairuotojo kursas, kurio tikslas – suteikti klausytojams žinių ir įgūdžių, būtinų vairuojant tokio tipo transporto priemonę, atliekant jos techninę priežiūrą ir evakuaciją. Kursas vyko, laikantis Lietuvos kariuomenėje nustatytų COVID-19 viruso plėtros rizikos valdymo priemonių.

Kurso metu klausytojai susipažino su bendrosiomis SISU naudojimo taisyklėmis ir saugos instrukcijomis, nagrinėjo sunkvežimio sandarą (važiuoklę, transmisiją, variklio maitinimo, aušinimo, tepimo sistemas), gilinosi į eksploatacinės įrangos technines ir taktines charakteristikas. Baigę teorinę dalį jie perėjo prie praktinių įgūdžių tobulinimo – mokėsi atlikti krovinių krovimą, kėlimą ir tvirtinimą, naudoti specialiąją įrangą, skirtą paruošti sunkvežimį transportavimui.

Kurso pabaigoje vairuotojams buvo surengtos SISU eksploatavimo ir vairavimo pratybos sudėtingomis sąlygomis ir tamsiu paros metu, naudojant naktinio matymo prietaisus bei specialiąją įrangą.

Klausytojai vienu balsu tvirtino, kad bene didžiausiu išbandymu jiems tapo sunkvežimio vairavimas dulkėtoje aplinkoje, smėlynuose ir purvynuose, esant seklioms ir gilioms vandens kliūtims, jau nekalbant apie vairavimą tamsiu paros metu, naudojant naktinio matymo prietaisus, trumpąsias ir ilgąsias šviesas.

Visi klausytojai, sėkmingai išlaikę teorinių, praktinių žinių ir praktinio vairavimo įskaitas, išvyko į savo nuolatines dislokacijos vietas, kur galės pritaikyti savo įgytas žinias ir pasidalyti vertinga patirtimi su kolegomis.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą