Naudinga žinoti

Avienos plovas, ruoštas ant kepsninės? Kodėl gi ne!

Vis daugiau lietuvių užsikuria kepsninę žiemą – tai sako pastebintys tiek mėsos, tiek grilio reikmenų pardavėjai. Tiesa, žiemos sezonas turi savą specifiką – šiuo metų laiku vyruaja kitokie patiekalai nei vasarą.

„Matome, kad per pastaruosius keletą metų tiek pas mus įsikūrusiame Centriniame Kauno turguje, tiek kitose pardavimo vietose žiemą nuperkama vis daugiau šviežios mėsos, skirtos kepti ant žarijų. Taip pat matome, kad sparčiai populiarėja ir anksčiau  ne tokios įprastos mėsos rūšys.

Perkama ne tik vištiena ir kiauliena, bet ir jautiena, aviena, kalakutiena, triušiena. Vis daugiau žmonių ant žarijų ryžtasi kepti ir žuvį bei kitas jūros gėrybes“, – apie pokyčius pasakojo Kaune įsikūrusio prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadovas Jonas Plenta.

Kepsnines „Kamado Bono“ parduodančios įmonės vadovas Tomas Petryla sako, kad grilio kultūra Lietuvoje sparčiai plinta, o tikri jos fanai kepsnines naudoja ištisus metus. Tačiau sezoniškumas egzistuoja.

„Taisyklė paprasta – vasarą, kai karštas oras, žmonės renkasi lengvesnį, greitai gaminamą maistą – kepsniai, šašlykai, jūros gėrybės, picos. Šaltuoju sezonu karaliauja ilgi kepimai, sotūs, riebesni patiekalai – troškiniai, žemoje temperatūroje ilgą laiką kepti šonkauliai ar plėšyta kiauliena, bulvių plokštainis, plovas ir pan. Ir taip, visa tai gaminama ant šių laikų kepsninių, kurioms praktiškai nereikia priežiūros, todėl jas galima naudoti ištisus metus. Kalbu apie keramikines kepsnines“, – pasakojo T. Petryla.

Pasak jo, populiaru viskas, kas mus pasiekia iš Vakarų. Jei anksčiau lietuvių griliavimas buvo siejamas išskirtinai su šašlyko, dešrelių ar vištos sparnelių iškepimu, tai pastaruosius dvejus metus grill horizontai išsiplėtė.

„Lietuviai pradėjo gilintis į griliavimo technikas, receptūras, pradėjo mokytis teisingai gaminti maistą. Tam susidarė ir palankios sąlygos – rinkoje atsirado naujų grill produktų, kokybiškos ir tinkamai išpjautos mėsos, tinkamų prieskonių ir padažų. Viešojoje erdvėje susikūrė informacinės platformos, kurios padeda žmones šviesti tuo klausimu, susiformavo net aktyvi griliuotojų bendruomenė, kuri dalinasi savo patirtimi kasdien. Grill kultūra plinta šviesos greičiu ir tai džiugina“, – teigė pašnekovas.

 

 

 

Avienos plovas

Jums reikės:

600 g ėrienos mentės arba kumpio
aliejaus
3 vidutinių svogūnų
7 vidutinių morkų
400-500 g ryžių
druskos
pipirų
maltos paprikos
lauro lapų
maltos kalendros
kumino
vienos arba dviejų galvų česnako

Gaminimas:

Mėsą supjaustome nedideliais gabalėliais ir paliekame su prieskoniais apie pusvalandį.

Gerai įkaitiname specialų virš ugnies pakabinamą metalinį puodą. Mėsą gerai apskrudiname, toliau į puodą dedame apkeptus svogūnus, o po 10 minučių dedame morkas. Viską patroškiname, užpylus vandens.

Kai mėsos minkštumas jus tenkina, morkos suminkštėja, tada laikas dėti ryžius.

Ryžius suverčiame į puodą su mėsa, pamaišome ir užpilame dar šiek tiek vandens, kad apsemtų ir būtų maždaug 2 centimetrais daugiau vandens, nei ryžių ir mėsos.

Palaukiame, kol vėl užvirs vanduo. Leidžiame puodui intensyviai pavirti kelias minutes. Sumažiname ugnį ir verdame dar mažiausiai 15 minučių  maišant, kol viskas sutirštėja.

Nukėlus nuo ugnies paliekame atidengtą puodą pastovėti apie 10 minučių.

Parašykite komentarą