Miestas

Aukojančio verslo dovana: maltiečiai gali džiaugtis nauju autobusiuku

Kauno gatvėmis jau rieda naujasis Maltos ordino pagalbos tarnybos autobusiukas, kuriuo savanoriai padeda neįgaliems kauniečiams nuvykti visur, kur reikia, sušildo vienišų senolių širdis ir palengvina globojamųjų gyvenimą. Ši 15 tūkstančių eurų vertės dovana – aukojimo akcijos „Kaunas pilnas gerumo“ bei verslų dosnumo rezultatas.

Apie tai, kad maltiečiams būtina nauja transporto priemonė vietoje visapusiškai pasenusio ir subyrėjusio senojo mikroautobuso, buvo garsiai prabilta lapkričio-gruodžio mėnesiais: tuomet VšĮ „Kaunas IN“ inicijavo socialinę labdaros akciją „Kaunas pilnas gerumo“, prie kurios prisijungusios 12 Kauno įmonių kvietė savo darbuotojus aukoti.

Į maltiečių prašymą atsiliepė ir tarptautinė finansinių technologijų bendrovė „Bankera“, paaukodama net 10 tūkstančių eurų. Pasak įmonės bendraįkūrėjo Vytauto Karalevičiaus, dar prieškalėdiniu laikotarpiu buvo galvojama paremti kokią nors organizaciją, darančią gerus darbus žmonėms, kuriems to labiausiai reikia:

„Maltiečiai ir jų kilni misija suvienija žmones, teikiančius pagalbą ir prisidedančius prie nepriteklių jaučiančių kasdienybės pagerinimo. Todėl išgirdę apie Kaune organizuotą lėšų rinkimo akciją maltiečių autobusiukui, supratome, kad būtent šioje situacijoje galime naudingai pasitarnauti. Šia parama taip pat norėjome parodyti, kad finansinių technologijų įmonės gali nešti naudą visuomenei ne tik tiesiogiai, kurdamos inovatyvius sprendimus bei darbo vietas šalyje, bet ir netiesiogiai – remdamos tas visuomenines iniciatyvas, kurios prisideda prie socialiai pažeidžiamų žmonių gerovės didinimo“.

Pasak V. Karalevičiaus, „Bankera“ socialiai atsakingą veiklą vykdo ne tik per labdarą ar švietimo programų rėmimą, bet pirmiausia per socialinio teisingumo principų laikymąsi teikiant paslaugas. Bendrovė kuria inovatyvius sprendimus, kurie kasdienes finansines paslaugas padaro ne tik paprastesnėmis, bet ir prieinamesnėmis visiems žmonėms, smulkaus bei vidutinio verslo įmonėms, o taip pat ir nevyriausybinėms organizacijoms.

Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) Kauno skyriaus projektų koordinatorė Gražina Senvaitienė džiaugiasi, kad gerumas savanorius lydėjo ne tik renkant autobusiukui reikalingas lėšas, bet ir visuose kituose etapuose: „Mums tinkamą automobilį – neįgaliesiems pritaikytą, dešimties  metų amžiaus „Fiat Ducato“ – radome Danijoje, ir pardavėjai sutiko padaryti mums ženklią nuolaidą. Pradėję rūpintis mašinos apipavidalinimu, sulaukėme pagalbos iš kompanijos, sutikusios padovanoti automobilio apklijavimą maltiečių ženklais – kad būtume matomi ir atpažįstami. Tad išties, gerumas mus lydėjo kiekviename žingsnyje“.

Maltos ordino Kauno grupė vienija keliasdešimt savanorių, kurie padeda maždaug šimtui vienišų, mažas pajamas gaunančių neįgaliųjų ir senolių, atveždami ne tik karštos sriubos, bet ir teikdami būtiniausią pagalbą buityje, o neretai – ir dovanodami sielos atgaivą, išvykas, leidžiančias pabėgti iš skurdžios realybės.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Parašykite komentarą