Seima e1585929366729
Kultūra

Atsiprašome, neradome jūsų

„Žmogui nekenkia nei sunkus darbas, nei skubėjimas, jei jie yra prasmingi. Labiau kenkia per dažnai patiriami negeri jausmai”,  – teigė psichoterapeutė Genovaitė Petronienė. 

Apie nuolatinį skubėjimą, norą geriau gyventi, tikėjimą, kad darbas yra svarbiau nei santykiai, atsikvėpti neduodančius įsipareigojimus, šeimos krizę ir yra 25 – ojo festivalio „Kino pavasaris” metu rodomas filmas „Atsiprašome, neradome jūsų”.

„Įtaigus, pateikiantis labai įdomius atsakymus. Tai tarsi galimybė iš šalies pažiūrėti į save patį. Į tai, kokie buvome ilgą laiką. Filmas itin aktualus šiomis dienomis – kai esame priversti sustoti”, – įžvalgomis apie namų kino platformoje peržiūrėtą Europos kino kūrėjų darbą dalinosi kaunietė Asta Klimienė.

„Atsiprašome, neradome jūsų” pasakojama, kaip Riko ir Abi šeima po finansinės krizės neteko namų. Dabartis nelepina, o ateitis atrodo miglota. Kol Abi dirba slauge, Rikas keičia paprasto darbininko darbus ir tikisi pagaliau tvirtai atsistoti ant kojų. Vieną dieną vyras atranda išmaniąją programėlę, leidžiančią tapti laisvai samdomu krovinių išvežiotoju. Rikas supranta – dabar arba niekada. Jis imasi darbo ir paskutinius šeimos centus investuoja į furgoną. Atrodytų, geresnis rytojus jau čia pat…

„Nors filme vengiama konkretizuoti, nesunku įsivaizduoti, kad už kapitalistinio monstro, į kurio pinkles įsivelia Rikas, galėtų būti įmonė „Amazon”. „Auksinės palmės šakelės” laimėtojas Kenas Loachas visą savo karjerą kine nuosekliai skleidęs humanistinę žinutę pagaliau atsigręžė į tai, ką galime laikyti šiuolaikinio vartotojiškumo simboliu. Kaip visada, Loachas nusitaikęs tiesiai į širdis”, – teigė kino kritikė Aistė Račaitytė.

Filme, pasak jį mačiusiųjų, persipina daug temų pamąstymui. Jis itin aktualus ir užduodantis daug klausimų paauglius vaikus auginantiems tėvams. Ar visose šeimose, kaip ir kodėl maištauja paaugliai? Dėl jų elgesio kalti hormonai? Kiek laiko reikia skirti vaikui, kad jis nejaustų dėmesio stygiaus? Šeima, nepriteklius ar darbas?

Jubiliejinis festivalis „Kino pavasaris“ keliasi į Jūsų namų kino ekranus.

Kovo 19–balandžio 2 dienomis kviečiame legaliai mėgautis laukiamiausiais šių metų „Kino pavasario“ filmais esant Lietuvos teritorijoje net penkiose platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“, „Cgates“ SUMANIOS TV „Kino klube“ ir kino platformoje „Kinofondas“. Plačiau apie namų kino platformas.

Ilgametražių filmų peržiūros kaina – 6,49 Eur, o trumpametražių – 1,49 Eur. Taip pat galite įsigyti kartu su įspūdžio dovanų platintoju „Gera dovana“ paruoštus „Dovanų čekius“ filmų peržiūroms.

Iš viso namų kino peržiūroms jau patvirtinta daugiau nei pusė pristatytų šių metų „Kino pavasario“ filmų.

Parašykite komentarą