Versme 58
Žmonės

Atsinaujinusi Birštono sanatorija „Versmė“ sudomino žinomus žmones

„Birštone apsilankiau po daugybės metų. Kurortas stulbinančiai pasikeitęs – kiek pramogų, edukacijų, poilsio erdvių! O kiek skanėstų – kiekviena vieta vis mėgina pasiūlyti ką nors unikalaus, neįprasto“, – sakė aktorė Lina Bražinskaitė – Tupikovskienė, penktadienį su bičiuliais nusprendusi paviešėti viename garsiausių Lietuvos kurortų ir tuo pačiu aplankyti 50 – ies metų jubiliejų švenčiančią, vieną iš trijų korpusų atnaujinusią Birštono sanatorija „Versmė“.

Kaip pasikeitė savo profesionaliais reabilitacijos specialistais, natūralaus mineralinio baseinu ir purvo procedūromis garsėjanti sveikatinimo įstaiga susidomėjo ir kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas – Makalius, šokėjas Saulius Skambinas, primabalerina Olga Konošenko, plaukų stilistas Karolis Murauskas, tituluota sportinių šokių šokėja Lina Chatkevičiūtė, primarijus Nerijus Juška su šeima, grožio ekspertė Vaida Norkūnaitė, iliuzionistas Modestas Petrikas bei kiti.

Į renovaciją investavusi 4,7 mln. eurų, sanatorija pilnai atnaujino vieną iš trijų korpusų. Dabar čia gali apsistoti 200 klientų.

„Mano mamai ypač patinka sanatorijos. Pasilepinti mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu kartais per laisvadienius atvažiuoju ir aš. Lietuva turi ypatingus gamtos išteklius. Ne visos pasaulio šalys tuo turtingos“, – sakė K. Murauskas.

Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Jis didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.

S.Skambinas pusiau juokais, pusiau rimtai patikino, jog Birštone, kuris įsikūręs ant požeminių mineralinio vandens klodų, sveikatai naudingo gėrimo šaltinį turbūt galima būtų rasti kiekvienam kieme. Savo mineralinio vandens biuvetę turi ir sanatorija „Versmė“. Joje ateityje bus galima ne tik gerti mineralinį vandenį – čia veiks arbatinė, planuojama rengti įvairius mini koncertus, poezijos skaitymus, lauko terasoje šiltuoju metu bus organizuojami kultūriniai renginiai.

Šį savaitgalį „Versmėje“ nusprendė pailsėti ir daugiau žinomų žmonių – šokėja Sandra Kniazevičiūtė su šeima, aktoriai Džiugas Siaurusaitis ir Lina Rastokaitė, solistai Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė.

„Labai gerai leidžiame laiką. Lukrecija su manimi eina į visas procedūras.  Vakar pirmą kartą ji pliuškenosi tikro mineralinio vandens baseine ir tuo labai džiaugėsi! Jai patiko ir kambarys, ir nauja lova, o antimis, plaukiojančiomis tvenkinyje prie sanatorijos, apskritai atsigėrėti negalėjo“, – sakė S. Kniazevičiūtė.

Be renovuotų kambarių, atnaujintos ir sanatorijoje teikiamų sveikatinimo bei reabilitacijos  paslaugų patalpos, kabinetai, naujai sumontuota masažo, fizioterapijos, inhaliacijų, haloterapijos ir aromaterapijos kabinetų įranga. Renovuoti slaugytojų ir gydytojų kabinetai, personalo budėjimo postai, procedūrinis ir tvarstomieji kabinetai. Artimiausiu metu planuojama tęsti A korpuso kineziterapijos bei ergoterapijos salių, mažųjų gydyklų, bendrųjų pastato patalpų atnaujinimą.

Sanatorijos atnaujinimo projektas apėmė ir viešąsias erdves, kuriomis gali naudotis visi Birštono svečiai.

Karštomis dienomis jau galima atsivėsinti prie J. Ruzgo skulptūrą apsupusio naujai suremontuoto fontano, kuriame pakeista vidinė įranga, sumontuotas įvairiaspalvis apšvietimas, vandens srovės ir šviesos veikia skirtingomis programomis. Atėjus tamsiajam paros metui automatiškai įsijungia fontano apšvietimas, kuriuo svečiai gali grožėtis iki 24 val.

Parašykite komentarą