santaka. upe 2
Miestas

Atkuriama krovininė upinė laivyba Nemunu

Balandžio 23 d. apie  8 val. tarptautiniame Marvelės uoste Kaune prisišvartuos pirmoji Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo krovininė barža, atplukdžiusi krovinį iš Klaipėdos jūrų uosto.  Tai – milžiniškas šuolis gaivinant upinę laivybą šalyje ir mažinant transporto daromą taršą.

Iškart po Velykų į Kauno tarptautinį Marvelės uostą iš Klaipėdos jūrų uosto atplauks ir bus iškrauta VĮ „Vidaus vandenų kelių direkcijos“ krovininė barža, atgabensianti 16 jūrinių konteinerių su įvairiomis žaliavomis. Tai – pirmasis toks krovinys, skirtas verslui, plukdomas upe.

„Tai – svarbus ir reikšmingas žingsnis šalies krovinių logistikoje. Tiek žvelgiant iš ekologinė, tiek iš ekonominės perspektyvos. Vakarų Europoje gamtą tausojantis, ekologiškas ir daug pigesnis nei pervežimas keliais, toks krovinių gabenimo būdas yra plačiai išvystytas“ – sako Vladimiras Vinokurovas, VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija“ generalinis direktorius.

Toks krovinių pervežimas Lietuvoje buvo ypač populiarus ir plačiai išvystytas XX a pirmoje pusėje. Mūsų šalies vandens kelių tinklas buvo svarbus Šiaurės Rytų Europos upinės laivybos kelio dalis.

Parašykite komentarą