sportuoja e1588619223903
Sportas

Asmeninė trenerė: “Norite sušvelninti charakterį – darykite tempimo pratimus”

Dažnas iš mūsų skundžiasi sukaustytu, tarytum sumedėjusiu kūnu ir slogia nuotaika. Tačiau yra puiki priemonė, galinti visa tai pakeisti. Ar jums teko girdėti posakį: “Kuo žmogus tampa lankstesnis – tuo jo charakteris tampa švelnesnis”. Šioje jogų išmintyje yra daug tiesos. Diplomuota fizinio rengimo trenerė Simona Teresevičė tvirtina, kad geros savijautos receptas labai paprastas – tereikia kasdien daryti tempimo pratimus.

“Darant tempimus, reguliuojamas streso hormono kortizolio kiekis, panaikinama kūne susikaupusi įtampa, todėl po tempimo pratimų raumenys ir visas kūnas atsipalaiduoja, menksta įtampa ir stresas, pastebimai pagerėja miego kokybė, gerėja nuotaika”, – privalumus vardina trenerė, buvusi Lietuvos gimnastikos čempionė.

Simona Teresevičė tvirtina tempimo pratimų naudą pastebinti treniruodama savo klientus. “Dauguma pasigiria pagerėjusia miego kokybe, pakilesne nuotaika. Atsipalaidavęs žmogus tampa ne toks dirglus, švelnesnis”, – sako ji.

Reguliariai atliekant tempimo pratimus, pagerėja ne tik psichologinė būsena, bet ir matomi ir fiziniai pokyčiai. “Kūnas tampa lankstesnis ir kasdieninius judesiai, anksčiau keldavę nemalonius pojūčius, tampa mažiau skausmingi, o dažnai nemalonus jausmas išvis dingsta. Taip pat gerėja laikysena. Atliekant ilgesnius tempimo išlaikymus, išsiskiria kolagenas ir taip gerinama sąnarių būklė. Persisukamieji tempimo pratimai, gerina virškinimo šalutinių produktų tėkmę žarnynu. Todėl tokie tempimai naudingi ne tik stuburui, bet ir virškinimui”, – pasakoja S. Teresevičė.

Turintiems ambicijų, trenerė pataria išsikelti sau tikslą. Pavyzdžiui, padaryti špagatą. “Atsisėsti į špagatą gali kiekvienas, tačiau laikas per kurį pasieksite rezultatą priklauso nuo jūsų dabartinės situacijos. Vieniems tai gali užtrukti tik pora savaičių, o kitiems prireiks metų. Svarbiausia ne galutinis tikslas, o maži tarpiniai pasiekimai”, – sako ji ir dalijasi patarimais, padėsiančiais saugiai pasiekti norimą rezultatą: “Pirmiausia turite gerai apšildyti kojų raumenis ir jungiamuosius audinius. Apšilimas – tai ne prasibėgimas ir ne pritūpimai. Apšilimas turėtų būti sudarytas iš dinaminių tempimų: nusilenkimų į priekį, įtūpstų į priekį ir atgal ir visa tai turi būti atliekama be ilgesnių užlaikymų, judesyje, kad apšildytumėte kojų galinę dalį, kirkšnies sritį. Jis gali trukti nuo 5 iki 20 min, o toliau jau seka ilgesni statiniai tempimai su užlaikymu. Statiniai tempimai, ilgesni išlaikymai įtūpste ir pasilenkus link priekinės kojos, turi būti atliekami 80-90 % iki maksimalios amplitudės, nejaučiant jokio skausmo. Šiuos tempimus galite laikyti 30-60 s. Kad pasiektumėte greitesnius rezultatus, galima įtraukti ir šaltus Yin tipo tempimus. Tai tokie negilūs ir neskausmingi tempimai, kuriuos atliekant galima atsipalaiduoti ir poziciją išlaikyti nuo 3 iki 20 minučių. Labai svarbu tampantis ambicingam tikslui t.y. špagatui, ne tik pratempti raumenį, bet ir išilgininti jungiamuosius audinius. Todėl, kombinuojant išvardintas tempimo technikas išilginsite raumenis, sausgysles, fasciją”.

O kad kasdienis darbas nenueitų perniek, trenerė rekomenduoja viską užtvirtinti mobilumo didinimo pratimais. Vienas iš tokių pratimų – laikyti maksimaliai į viršų pakėlus koją.

Simona Teresevičė sako, kad kasdien ar bent tris kartus per savaitę atliekant tempimo pratimus, jau po pirmojo mėnesio rezultatai maloniai džiugins. “Kuo dažniau tampysitės, tuo greitesnius rezultatus pasieksit. Turėtumėte vadovautis tokia formule: dažnai – neskausmingai – smagiai. Ir atminkite, kad galutinis tikslas t.y. špagatas, neturi būti kiekvienos tarpinės treniruotės siekiamybė. Nesistenkite žūtbūt atsisėsti į špagatą kai trūksta visai nedaug. Svarbiausia taisyklė, kad sau nepakenktumėte, yra nenorėti visko per greitai ir niekada nesitampyti per skausmą”, – pataria ji.

 

Parašykite komentarą