mada
Naudinga žinoti

Artinasi ruduo: kas bus madinga šį sezoną?

2022 m. rudens mados tendencijų nuotaiką galima apibendrinti vienu žodžiu: nostalgija. Nostalgija, priklausomai nuo jūsų amžiaus, patirties ir pomėgių, gali pasireikšti įvairiais pavidalais. Viskas, kas jums asocijuojasi su laimingesniais, paprastesniais laikais, greičiausiai buvo perkelta į ateinančio sezono podiumus, nes Niujorko, Londono, Milano ir Paryžiaus kūrybiniai kolektyvai irgi pajautė tą geresnio gyvenimo troškimą. Y2K mada, paprastos baltos maikutės ir iškarpyti drabužiai – tai tik keletas pagrindinių 2022 m. rudens mados tendencijų.

QfqrVaUhmBTJ3LB02GBz6Wdp9U uYvYCr5nzQpougmyjdSK9KeyF9

Iškarpyti drabužiai

Vasaros iškirptų detalių tendencija ir toliau bus taikoma tiek rudeniui, tiek žiemai, kai bus naudojami sunkesni audiniai bei sluoksniavimas. Ant iškarpytų suknelių, kelnių ir palaidinių bus dėvimi paltai bei švarkai, kad būtų sukurtas kone visiškai uždengtas siluetas. Ypač stilingai ši tendencija atrodo su odiniais drabužiais – tai buvo pastebėta ir Niujorko bei Londono podiumuose.

Balta berankovė maikutė

Dizainerių rūpestis garderobo pagrindais labiausiai atsiskleidė atgaivinant baltas berankoves maikutes. Paprastos ir nuobodžios? Jau nebe. “Bottega Veneta” atstovas Matthieu Blazy jas iškirpo iš plonos kaip popierius odos, “Prada” jas pažymėjo trikampiu, o “Loewe” – guminėmis ir permatomomis detalėmis. Šias maikes derinkite prie džiazuojančio sijono ar elegantiškų odinių kelnių ir iškart atsikratysite jausmo, jog šis drabužis yra pasenęs.

80-ųjų nostalgija

Jei ieškote glamūro, pataikėte, kur reikia. Aštuntasis dešimtmetis sugrįžo – ir drąsesnis, ir raudonesnis nei bet kada. Pasilepinkite per didelėmis proporcijomis ir epiniu blizgesiu, kurį norisi įamžinti filme. Nepamirškite ir legendinės “Valentino” raudonos spalvos. Dar daugiau įkvėpimo galite pasisemti iš Carolina Herrera, LaQuan Smith, Paco Rabanne, “Dolce & Gabbana”, “Gucci”, “Moschino”, “Max Mara”, “Missoni” kolekcijų.

Y2K mada

Neabejotinai paveiktas serialo “Euphoria” 90-ųjų ir Y2K nuorodų, mados pasaulis be galo pamėgo nostalgišką stilių. Ypač Z kartos atstovai negali juo atsigėrėti, o ant 2022 m. rudens sezono mados podiumų net buvo rodomi keli įvaizdžiai, kurie, regis, buvo įkvėpti “TikTok”. 

Y2K mada skatina nešioti kūną apnuoginančias palaidines, siaurus mini sijonus ir permatomus elementus, kurie sąmoningai yra labiau žaismingi nei seksualūs. Tokios detalės buvo pastebėtos Supriya Lele, Nensi Dojaka, Conner Ives ir “Poster Girl” kolekcijose.

Ant pirštų – kuo daugiau žiedų

Dailūs žiedai jau kurį laiką yra kasdienio nešiojimo pasirinkimas. Tačiau rudenį atėjo metas rinktis didelius kokteilinius žiedus ir jais nukrauti kone visus pirštus. Ši tendencija buvo ryškiai matoma įvairių dizainerių kolekcijose, nuo “Dior” ir “Givenchy” iki “Saint Laurent” ir “Hermès”. Vyrai, tai galioja ir jums! Vyriškus žiedus rasite paspaudę čia.

Drąsus spalvų derinimas

Jau praėjo laikai, kai neįprastų spalvų derinimas buvo mados faux pas – šį sezoną tendencija grįžta su kaupu. Drąsūs ir ryškūs, tokie drabužiai yra atkreipiantys dėmesį ir skirti ne drovuoliams. Išbandykite savo jėgas maišydami šiltus atspalvius, tokius kaip oranžinė ir rožinė, arba laikykitės šaltų tonų, tokių kaip žalia ir mėlyna, kad išgautumėte gaivos pojūtį. 

Nors populiariausias pasirinkimas – du chromuoti ansambliai, trečias ar ketvirtas atspalvis suteikia kompleksiškumo ir papildomos jėgos bendrai estetikai. Užuot papildę drabužius spalvomis, išbandykite drąsią skrybėlę, rankinę ar batus.

Maxi ilgio sijonai

Istoriškai sijonų ilgiai bėgant metams keitėsi, o 2022-aisiais vėl grįžtame prie maxi sijono. Tai truputį primena 90-uosius, net jei tada siluetai buvo šiek tiek pilnesni. Už šį dizainą visi galime dėkoti Coco Chanel: ji pirmoji 1920-aisiais sukūrė platesnį sijoną moterims, išlaisvindama kojas ir suteikdama daugiau praktiškumo kasdienėje veikloje. Šią klasikinę sijonų tendenciją galima komponuoti su laisvalaikio megztiniu ar kardiganu, todėl ją patogu dėvėti ir dienos metu.

Permatomi audiniai

Taip, perskaitėte teisingai, šį sezoną moterys atsisakys liemenėlių ir išdidžiai demonstruos spenelius. Supriya Lele, “Poster Girl” ir Yuhan Wang podiumuose dominavo permatomi audiniai, leidžiantys mesti žvilgsnį į tai, kas slypi po jais. Žinoma, šią tendenciją nelengva įgyvendinti, tačiau vis dėlto įmanoma. Ant perregimos palaidinės užsimeskite per didelį švarką ir sukurkite rafinuotą vakarinį įvaizdį.

Juodo kaklaraiščio aprangos kodas

Šių metų kolekcijose ryškiausia vakarinių drabužių tendencija yra prabangūs klasikinio smokingo variantai. Neįtikėtina, bet smokingas gali būti labai universalus. 

Žinoma, neprivalote vilkėti viso smokingo – galite dėvėti švarką, marškinius su sagomis, kelnes ar peteliškę. Apranga, neįsipareigojanti vienam konkrečiam stiliui, puikiai leidžia atskleisti dvilypę žmogaus prigimtį. Visada galite oficialias juodo kaklaraiščio aprangos kodo dalis maišyti, papildyti skirtingais drabužiais, prislopinti darbo aplinkoje ir pagyvinti vakarėliui.

Tradicinius smokingus buvo galima pamatyti “Burberry” ir “Dior” kolekcijose, o mažiau oficialūs variantai, pavyzdžiui, “McQueen” sijono kostiumas ir “Saint Laurent” smokingo suknelė, buvo labiau išskirtiniai sprendimai.

6w jMt7sv8gM1IqydIpParAzDJBqGszskUWSJkuxVOVUnCHIXttjH 0x7jHSv9PmXX

Parašykite komentarą