120901
Pramogos

Artėjant Šv. Kalėdoms, Jurga išleidžia pirmąjį proginį albumą

Dėl suprantamų priežasčių šiais metais negalinti surengti šventinių pasirodymų ir jau tradiciniu tampančio koncerto pirmąją naujųjų metų dieną Vilniuje, dainininkė Jurga su gerbėjais dalinasi pirmuoju karjeroje kalėdiniu albumu. Koncertinis albumas „Kelionė laiku (Christmas EP – Live)“ išleidžiamas skaitmeniniu formatu ir nuo šiandien yra pasiekiamas visose skaitmeninėse muzikos platformose.

Proginiame albume – penki kūriniai, tarp kurių Jurgai brangių vaikystės kalėdinių dainų naujos versijos ir dvi dainininkei imponuojančio muzikos kūrėjo Algirdo Kaušpėdo kūrinių interpretacijos. Albumo takelius konceptualiai sujungia „Kelionė laiku“ – titulinė albumo daina apie pokalbį su vidiniu vaiku ir pirmasis singlas iš šiemet pasirodžiusio studijinio dainininkės įrašo „Jurga“.

Koncertinės šių kompozicijų versijos įrašytos šiemet sausio 1 dieną sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusiuose Jurgos pasirodymuose, o jas lydi koncertiniai vaizdo klipai.

„Buvo dainos, kurios mane lydėjo nuo vaikystės. Jų tekstai mane užaugino kaip asmenybę ir padėjo augti, tad visą laiką norėjosi atiduoti duoklę ir išreikšti pagarbą tiems, kurie šias dainas sukūrė“, – proginį albumą pristato Jurga.

Jurga | Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! (2020 Live)

Tarp albumo dainų įtraukta legendinė kalėdinė daina „Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!“. Šis JAV atlikėjų Vaughno Monroe ir Franko Sinatros išpopuliarintas hitas buvo vienas iš kelių kalėdinių kūrinių, kuriuos Jurga su grupe pasirinko sugroti praėjusių metų šventiniuose koncertuose. Greitesnio tempo ir žaisminga muzikantų šios dainos interpretacija privertė nusišypsoti šių pasirodymų žiūrovus, kai trumpam perdavusi mikrofoną grupės bosistui Ryčiui Vasiliauskui, Jurga pradėjo šokti su gitaristu Kazimieru Povilaičiu.

Perdainuoti nesugadinant kūrinio – visada yra iššūkis, dėl to stengiausi interpretuoti, perdaryti savaip“, – pasakoja Jurga. „Labai džiaugiuosi, kad su savo komanda, kurie prisidėjo kūrybiniais pasiūlymais, interpretavom taip, kaip mes matom, kad daina galėtų suskambėti šiandien – juk nuo kai kurių dainų sukūrimo jau yra praėję net ne keliolika, o jau keliasdešimt metų. Džiaugiuosi, kad tai padarėm ypač smagiai, paslėpti šypseną atliekant šiuos kūrinius taip pat buvo iššūkis.“

Mylimą lietuvišką kalėdinę dainą, legendinės grupės „Kardiofonas“ hitą „Kalėdų eglutė“, Jurga su grupe taip pat atliko savaip – nuskambėjus pirmiesiems šio kūrinio akordams pasikeičia tempas, o gerai pažįstama melodija suskamba džiazo ritmu. Naują džiazinę „Kalėdų eglutės“ versiją vienas pirmųjų gyvai išgirdo šios dainos autorius Rimantas Giedraitis – daina muzikantui pozityvias emocijas sukėlė praėjusį gruodį vykusiame šventiniame Jurgos koncerte.

Jurga | Už poliarinio rato (2020 Live – KAnDIs cover)

„Kelionė laiku (Christmas EP – Live)“ albume taip pat yra ir kelios Algirdo Kaušpėdo, vieno iš Jurgos muzikinių autoritetų, sukurtos dainos. Jurga atliko savo grupės „Antis“ dainos „Nauji metai“ versiją ir jausmingą Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros grupės „KAnDIs“ kūrinį „Už poliarinio rato“. Pastarąją dainą apie įsimylėjėlius Jurgai dar geriau perprasti padėjo jos autorius pernai apsilankęs dainininkės repeticijoje ir davęs patarimų, kaip išreikšti šiame kūrinyje glūdinčius jausmus.

Anot Jurgos, visos jos pasirinktos dainos yra išskirtinės ir ypatingos – „tai kūriniai, turintys antrą dugną, nes kalba ne tik apie šventę, bet ir laiką po, tai stiprios, nevienaprasmės dainos, kartu išreiškiančios ir viltį“. „Nors kūrinys „Už poliarinio rato“ nėra tradicinė kalėdinė daina, tačiau ji asocijuojasi su šiuo metų laiku – sniego, begalinės erdvės, žiemos, kuri užsitęsia, ir pavasario laukimo pojūčiu“, – pasakoja Jurga.

Albumą apibendrinantis Jurgos autorinis kūrinys „Kelionė laiku“ – taip pat daugiasluoksnė daina apie jau suaugusio žmogaus pokalbį su vaiku savyje. Tai daina – asmeninio ir kartu kūrybinio kelio refleksija, įprasminta pernai pristatytame Ričardo Matačiaus režisuotame retrospektyviniame Jurgos dainos vaizdo klipe.

Jurga | Kelionė laiku (2020 Live)

Šiandien visose skaitmeninėse muzikos platformose pasirodęs „Kelionė laiku (Christmas EP – Live)“ – pirmasis albumas Jurgos diskografijoje, kuriame išskirtinis dėmesys skiriamas kitų muzikantų kūrybai, tačiau jau trečiasis albumas, kurį dainininkė išleidžia šiemet.

Gegužės pabaigoje Jurga išleido savo naujausią studinį albumą „Jurga“ ir surengė albumo pristatymo koncertų turą Lietuvos miestuose. O prieš kelias savaites pristatytas proginis Jurgos debiutinio albumo leidimas „Aukso pieva (Deluxe)“, kuris artimiausiu metu pasirodys ir dvigubos vinilo plokštelės formatu. Naujame leidime skamba ne tik originalios platininiu tapusio 2005 metų albumo dainos, bet ir naujai aranžuotos šių kūrinių versijos iš rugsėjo mėnesį įvykusio „Aukso pieva – 15“ gimtadienio koncerto.

Nuotraukos autorė: Miglė Meškauskaitė

Parašykite komentarą