Įdomybės

Artėjant diskusijų festivaliui „Būtent!“ Birštone verda pasiruošimo darbai

 

Rugsėjo 7–8 dienomis Birštone vyks nemokamas diskusijų festivalis „Būtent!“. Antrą kartą organizuojamas renginys į Vytauto parką Birštone planuoja sukviesti 5000 smalsių ir atviroms diskusijoms nusiteikusių dalyvių. Pasiruošimo darbai Birštone vyksta sklandžiai, o norintys festivalyje dalyvauti su nakvyne turėtų suskubti – apgyvendinimo įstaigose rezervuota jau daugiau nei 80 proc. vietų.

„Birštone kasmet vyksta per 150 įvairių renginių, į kuriuos plūsta nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių lankytojų. Turime visas sąlygas užtikrinti sklandų pasiruošimą ir malonią patirtį renginio ir kurorto svečiams. Didžiuojamės, kad festivalį nutarta rengti Birštone – šią tradiciją palankiai vertina ir gyventojų, ir vietos verslininkų bendruomenės. Jaučiame, kad festivalio dėka Birštoną atranda čia ypač laukiami žmonės – drąsūs, kultūringi, žingeidūs,“ – teigia Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Kneipo sode – pažintinė erdvė „Atrask Birštoną“

Birštono savivaldybė festivalio dalyviams ir kurorto svečiams siūlys ne tik svetingumą, bet ir papildomas pramogas, diskusijas ir pažintines atrakcijas. Viena tokių – pažintinė erdvė „Atrask Birštoną“ – festivalio metu įsikurs Kneipo sode, kur Birštono turizmo informacijos centras, kartu su verslo ir sveikatinimo atstovais, lankytojus nukels į tarpukario kurorto laikus ir papasakos dar negirdėtų istorijų apie Birštoną ir anuomet čia poilsiavusius žmones.

Apgyvendinimo vietose kambarių lieka vis mažiau

Šiuo metu Birštone daugiau nei 80 proc. apgyvendinimo vietų yra rezervuota, tad nakvynę planuojantys festivalio lankytojai turėtų suskubti. Sveikatingumo ir poilsio  kompleksas „Vytautas mineral SPA“, sanatorijos „Eglė“ ir „Tulpė“, viešbutis ir SPA centras „Royal SPA Residence“ bendradarbiauja su festivaliu „Būtent!“ ir jo svečiams taiko 10 proc. nuolaidą apgyvendinimui. Be to, „Eglės“ ir „Vytautas mineral SPA“ svečiai į miesto centrą galės vykti jų elektromobiliais.

Birštone pėsčiomis – visur per 10 minučių

Ne kartą viešėję Birštone patvirtins – kurorte bet kurį tašką pėsčiomis galima pasiekti per 10 minučių. Festivalio organizatoriai ir kurorto šeimininkai atvykstančius automobiliais ragina juos palikti erdviose automobilių stovėjimo aikštelėse, įkurtose vos tik įvažiavus į Birštoną. Vytauto parką, kuriame vyks visas festivalio veiksmas, nuo ten bus galima patogiai pasiekti pėsčiomis, aplankant lankytinus kurorto objektus – išpuoselėta infrastruktūra pėstiesiems yra ypač draugiška, čia gausu parkų, vis dar žydi gėlynai, sutvarkyti pėsčiųjų takai ir prieš pat festivalį bus papildomai šienaujami žolynai.

Sustiprintos kurorto pajėgos – svečių ir organizatorių patogumui

Festivalio programoje numatyta 90 nemokamų renginių ir diskusijų, kuriose savo idėjas pristatys beveik 300 pranešėjų. Festivalio lankytojams tai reiškia gausų pasirinkimą, o organizatoriams – daug namų darbų siekiant užtikrinti sklandų elektros ir kitų reikalingų resursų tiekimą, patogią navigaciją kurorto teritorijoje, sustiprintas saugumo ir kitų tarnybų pajėgas. Praėjusių metų patirtis parodė, kad iš anksto apgalvotas pasiruošimas ir bendruomenės įtraukimas padeda išvengti netikėtumų ar nepageidaujamų patirčių.

Festivalio „Būtent!“ lankytojų patogumui, kurorte veikiančios maitinimo įstaigos renginio metu prailgins savo darbo laiką – svečiai bus priimami nuo anksčiau, o vakarai įspūdžių aptarimui tęsis ilgiau nei įprasta. Festivalio teritorijoje išalkti neleis vietiniai maisto tiekėjai, o visame kurorte šį sezoną kaip niekad gausu jaukių vietų pavalgyti po atviru dangumi. Šiemet ruošiama naujovė – speciali erdvė augintiniams, kur keturkojai festivalio lankytojai galės pailsėti, atsigaivinti ir pasistiprinti.

Festivalis ne tik svečiams, bet ir birštoniečiams

Birštonas festivalio vieta buvo pasirinktas neatsitiktinai – skandinaviška šio festivalio kilmės istorija puikiai dera su Birštono filosofija. Kurortui artimos šiaurietiškos vertybės, čia kokybės siekiama pačia plačiausia šio žodžio prasme. Tai, kad „Būtent!“ vyksta Birštone, vertina ir kurorto gyventojai. Birštonietė Solveiga, auginanti du mažamečius vaikus, šiemet taip pat planuoja dalyvauti festivalyje. „Malonu, kad pas mus atvyksta intelektualūs, kultūringi žmonės. Tokie renginiai kursto pasididžiavimą savo miestu! Man labai svarbu, kad plati renginio programa leidžia suderinti skirtingus šeimos poreikius. Vienų pramogų laukia vaikai, kitokių – tėveliai“, – nekantrauja birštonietė.

Parašykite komentarą