Kultūra

Arnas Mikalkėnas atidaro džiazo akademiją

Laisvosios muzikos atlikėjas, kompozitorius, dėstytojas, ne vieno ansamblio vadovas, improvizatorius Arnas Mikalkėnas žinomas kaip daugelio džiazo (ir ne tik) projektų siela ėmėsi dar vienos idėjos – Kaune su bendraminčiais įkūrė „Jazz Academy“, kurią vadina labiau ne mokymosi vieta, bet džiazo, ritmo ir improvizacijos erdve.

„Mintis sukurti kažką panašaus kirbėjo jau seniai, bet materializavosi šią vasarą, – pasakoja Arnas. – Norėjome suteikti kokybišką išsilavinimą kūrybingiems, gabiems jaunuoliams, nebeišsitenkantiems valstybinių muzikos mokyklų rėmuose.“

Pasak A. Mikalkėno, studijos Kaune vyks kitaip nei valstybinėse mokymo institucijose, kurios, anot jo, ne visada motyvuoja jaunus žmones. Naujoje akademijoje siekiama betarpiško bendravimo, nebelieka mokytojo statuso, trinamos ribos tarp pedagogo ir mokinio. Daug dėmesio skiriama darbui kartu, ansmbliavimui ir koncertams. Pastarieji numatyti akademijos kamerinėje salėje, talpinančioje apie 50 žiūrovų.

„Tas neinstituciškumas labai svarbus jaunam žmogui. Dirbsime workshop‘ų, meistriškumo kursų pagrindu. Jaunuoliai galės rinktis iš kelių mokymo programų, o jiems dėstys nemažas būrys dėstytojų. Beje, ne vien iš Lietuvos. Pagrindinis reikalavimas mokytojams, aktyviai dalyvauti koncertinėje veikloje“,  – dėsto A. Mikalkėnas.

„Jazz Academy“ Kaune laukiami gimnazinių klasių ar jau studijuojantys jaunuoliai, turintys muzikinius pagrindus. Čia jie galės rinktis tiek individualias pamokas su konkrečiu pedagogu, gilintis teorines žinias laisvojo klausytojo statusu ar dalyvauti meistriškumo kursuose pas kviestinius mokytojus, tiek atsidėti nuolatinėms studijoms. Pastarosios trunka dvejus metus ir į jas bus vykdomos atrankos. Beje, pirmoji atranka šių metų spalio 1 – 15 dienomis.

„Jau turime du ansamblius, su kuriais dirbame nuo rugsėjo vidurio. Trečiąjį rinksime spalio pradžioje. Tikimės atrasti dar nepastebėtus talentus“, – sakė Arnas.

Įvairiausiuose projektuose dalyvaujančio A. Mikalkėno dėka, akademijoje jau suplanuoti garsių muzikantų ir džiazo, improvizacijos pedagogų vizitai. Pirmasis – kitą savaitę, rugsėjo 18 dieną. „Jazz Academy“ Kaune viešės legendinis džiazo muzikantas, pianistas – virtuozas, profesorius, šiuolaikinės bei  akademinės muzikos kompozitorius Viačeslavas Ganelinas, sukūręs muziką daugiau nei 60 kinofilmų. Vienas labiausiai žinomų kūrinių – miuziklas „Velnio nuotaka“.

„Dar po savaitės pats koncertuosiu akademijoje kartu su geru draugu, gitaristu iš Ispanijos“, – priduria Arnas.

Paklaustas, ar privati muzikos mokykla brangi – džiazo mokytojas pabrėžia, jog akademijos tikslas ne pelno siekimas. Svarbiausia, kad būtų padengtos išlaidos mokytojų atlyginimams. Išskirtiniais atvejais liberalia dvasia pasižyminčioje „Jazz Academy“ galima tikėtis ir dalinio ar visiško atleidimo nuo studijų mokesčio.

Džiazo akademijos steigėjai yra A. Mikalkėnas ir verslininkė Daiva Masaitytė. Žinoma mecenatė akademijai skyrė jai priklausančias patalpas, rūpinasi jų išlaikymu, o tuo pačiu aukoja savo laiką organizaciniams bei vadybiniams procesams.

Parašykite komentarą