veidas
Naudinga žinoti

Ar galima išvengti randų po spuogų atsiradimo ir kaip padėti

Ant odos atsirandantys spuogai – ko gero visiems puikiai pažįstama problema. Nors ją visada asocijuojame su jaunyste ir paauglyste, tačiau tai nėra tik būtinas praeiti brandos etapas… Acne bakterijos sukeliami bėrimai gali būti rimta grėsmė jūsų sveikatai ir kūnui, kadangi negydoma ir neprižiūrima, stiprios formos acne gali iššaukti ir randus.

Turime omenyje randus, kurie atsiranda po spuogų. Pasižiūrėkime, kaip galima išvengti randų po spuogų atsiradimo ir kaip padėti galėtų odos ligų klinika.

Randų atsiradimo priežastis ir svarbiausia informacija

Randai po spuogų atsiranda dėl uždegimo ar cistos. Kuomet folikulas arba odos pora būna perpildoma riebalingais audiniais, nebegyvomis odos ląstelėmis ir/ar bakterijomis, pora ištinsta, dėl ko suardoma folikulo sienelė.

Jeigu sienelė suyra arti odos paviršiaus, pažeidimas (randelis) yra nedidelis ir gyja greitai. Tačiau, jeigu tas įtrūkimas yra gilus, infekuotas turinys išsilieja į vidinius odos sluoksnius ir sunaikina sveikus audinius. Odai atlikus savitą kosmetinį remontą nuosavu kolagenu, matomas randas.

Ar galima isvengti randu po spuogu atsiradimo ir kaip padeti
Randų po spuogų atsiradimo

Randų po spuogų prevencija

Randai po spuogų nėra 100% išvengiamas dalykas. Tačiau yra tam tikri veiksmai, kurie gali sumažinti randų atsiradimo tikimybę arba bent jau padėti pasiekti tai, kad randai būtų kuo mažiau matomi ir gilūs.

Visų pirma, žmogui, kuris kenti nuo acne reikia paaiškinti apie potencialų spuogų spaudinėjimo ir krapštymo pavojų. Jeigu tai daroma, odą galima lengvai pažeisti ir taip tik didėja cistų ir kitų problemų atsiradimo tikimybė.

Patį uždegimą, atsirandantį kartu su acne, reikia mažinti. Agresyvus veido šveitimas arba labai chemiškai aktyvūs veido valymo produktai neturėtų būti naudojami. Na, o pati acne turėtų būti gydoma kuo anksčiau, neleidžiant jai įsigalėti ir išsikeroti po visą veidą.

Jeigu delsite – kuo žmogus vyresnis ir kuo spuogai ant veido ar kitų kūno vietų užsilieka ilgiau, tuo didesnė tikimybė, kad gali atsirasti randas. Užkirtus kelią spuogų atsiradimui arba jį sumažinus, automatiškai sumažės ir randų tikimybė.  

Parašykite komentarą