mega www.egphoto.lt 189
Įdomybės

Apsipirkimo rekonstrukcija: moterys – rinkėjos, vyrai – medžiotojai arba kaip šiais laikais apsipirkinėjimą paversti pramoga

Moterys prekybos centre linkusios praleisti keturis kartus daugiau laiko nei vyrai, rodo tyrimai. Antropologai tai sieja su priešistorės laikais, kai žmonės gyveno medžiotojų-rinkėjų bendruomenėse, kuriose moterys ir vyrai turėjo labai aiškias roles, leidžiančias išgyventi.

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas, kurio metu buvo analizuoti 2000 žmonių apsipirkimo įpročiai, parodė, jog vyrai pradeda nuobodžiauti vidutiniškai 26-ąją apsipirkimo minutę. Tuo tarpu moterys šia veikla mielai užsiima daugiau nei keturis kartus ilgiau – apie dvi valandas.

Galbūt šie skirtumai turėjo įtakos ir kitai fiksuotai tendencijai – net 80 proc. vyrų nemėgsta apsipirkinėti su savo antrąja puse, o 45 proc. imasi aktyvių veiksmų, kad to išvengtų.

Mokslininkų manymu, tokius lyčių skirtumus galėjo nulemti prieš 8 tūkst. metų vyravęs medžiotojų-rinkėjų gyvenimo modelis. Kol vyrai tradiciškai užsiimdavo medžiokle arba kitaip – veikla „pamačiau, nugalėjau, parnešiau namo“, moterys ieškodavo vaisių, šaknelių, kito augalinio maisto ir šis užsiėmimas trukdavo gerokai ilgiau nei medžioklė.

Beje, nors iš pirmo žvilgsnio rinkimas gali pasirodyti paprastesnis užsiėmimas, anuomet būtent moterys buvo pagrindinės šeimų maitintojos, mat, turimais duomenimis, net 90 proc. žmonių raciono tuomet sudarė augalinis maistas.

„Prieš tūkstantmečius susiformavę įpročiai išliko iki dabar. Vyrai dažniausiai eina pirkti konkretaus daikto ir tuo jų misija parduotuvėje užsibaigia. Moterys linkusios įveikti didesnius atstumus ir apsižvalgyti – galbūt ras kažkokių naudingų pasiūlymų. Pastebime, kad pastaruoju metu labai dažnai moterys į parduotuves vyksta vienos, o suradusios patinkantį drabužį ar kitą daiktą ir norėdamos pasitarti, tiesiog nusiunčia nuotrauką telefonu savo antrajai pusei“, – dalinasi pastebėjimais prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ rinkodaros departamento vadovė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Kas labiausiai mėgsta apsipirkti, šiemet labai gerai atskleidė prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ žiemos išpardavimo laikotarpiu įrengtas „Svajonių laukiamasis“ tiems, kas įprastai išpardavimų metu nuobodžiauja ant suoliukų prekybos centre ir nekantrauja laukdami savo antrosios pusės, kol ši baigs apsipirkinėti. „Svajonių laukiamajame“ galima nemokamai žaisti bilijardą, stalo futbolą, JENGA XXL, laivų mūšį, didžiaisiais šachmatais, „PlayStation 4” ir kitus žaidimus, o savaitgaliais rengiami įvairūs renginiai – nuo naujų automobilių modelių pristatymų ir virtualios realybės pramogų iki stalo teniso varžybų, protmūšių ir nealkoholinio alaus degustacijų.

„Nors „Svajonių laukiamajame“ laukiami visi, čia tikrai karaliauja vyrai, dažnai su vaikais, o moterys sudaro mažiausią dalį pramogaujančiųjų. Susidomėjimas šia nemokama pramogų ir laisvalaikio erdve toks didelis, jog rimtai mąstome tokį laukiamąjį įrengti ir kitų didžiųjų išpardavimų metu“, – sako I. Goštautaitė-Gedutė.

„Svajonių laukiamasis“ prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ veiks iki sausio 31 d., kol vyks žiemos išpardavimas, kurio metu nuolaidos siekia iki 50 proc., o ateityje bus dar didesnės.

Parašykite komentarą