po 25 metu
Žmonės

Apie atgimusią „synthpop“ stiliaus dainą ir meilę, išgyvenusią sunkumus

Grupė „16 Hz“ savo gerbėjams pateikė netikėtą staigmeną – prieš tris dešimtmečius populiaraus „synthpop“ stiliaus dainą „Meile, lėk“.

Anot jų, tai himnas toms poroms, kurios kartu išgyveno sunkumus ir išmėginimus, bet sugebėjo išsaugoti jausmus.

Kūrinio priedainį jo autorius, grupės „16 Hz“ narys Skaidrius Varslauskas sukūrė dar besimokydamas mokykloje. Tuo metu jau muzikavęs pašnekovas neslepia – tekstas gimė iš ypatingų jausmų savo širdies damai.

„Su Virginija vienoje mokykloje mokėmės nuo pradinių klasių, o būdami devintokai tapome ir klasiokais. Ji man atrodė labai rimta, nepasiekiama, todėl vis nedrįsdavau užkalbinti“, – prisimena S. Varslauskas.

Galbūt mokyklinė meilė, anot jo, taip ir būtų likusi tik prisiminimuose, jei ne spontaniškai gimęs noras pakviesti Virginiją prisijungti prie grupės.

„Abu toje pačioje muzikos mokykloje mokėmės groti fortepijonu. Tad, kvietimas kartu koncertuoti tuo metu atrodė logiškiausias sprendimas sulaukti Virginijos dėmesio“, – kalba žinomas atlikėjas.

Kad ir klasiokė jam neabejinga, Skaidrius suprato tik tuomet, kai, kartu leidžiant laiką, ji netikėtai paėmė už rankos ir nebepaleido.

„Pamenu 1992 m. vykusį dainų konkursą Prienuose. Aerodromas Pociūnuose, lėktuvai, Virginija, širdyje siaučiantys drugeliai… Taip gimė „Meile, lėk“ priedainis“, – prisimena Skaidrius.

Pora susituokė jauni, būdami devyniolikmečiai.

S.Varslauskas patikina, per 28 santuokos metus buvo visko.

„Bet išlikome kartu ir tuo dabar labai džiaugiamės“, – sako pašnekovas, kartu su žmona vadovaujantis ir vaikų muzikos kolektyvui „Medutis“.

Daina prieš tris dešimtmečius nevirtęs „Meile, lėk“ priedainis į kūrinį sudėtas buvo tik šįmet. S.Varslauskas neslėpė – taip norėjosi ne tik pasinerti į mielus prisiminimus bei atgaivinti tuomet populiarų „synthpop“ stilių, bet ir patikinti jaunus įsimylėjėlius – sunkumai yra laikini, o tikra meilė jiems nepasiduoda.

 

Parašykite komentarą