interjeras8
Įdomybės

Ankstesnės kartos šito nesupras: darbo patalpose – keturios žaidimų vietos

Biurų statytojai nori nuomininkų, nuomininkai nori gerų darbuotojų, o ko nori darbuotojai? Specialistai vieningi: jau pastatų projektavimo etape neatsižvelgus į darbuotojų poreikius, kažin ar verta tikėtis didelės sėkmės tarp potencialių nuomininkų. Šiuolaikiniams darbuotojams neužtenka kėdės ir stalo mažoje patalpoje – modernūs verslo centrai privalo pasiūlyti poilsio zonas, žaidimų ir net miego kambarius.

Bendrovės „Darnu Group“ Turto valdymo skyriaus vadovas Linas Savickas pažymi, kad profesionalų reikalavimai biurams kyla nuolat – konkuruodami dėl specialistų darbdaviai priversti galvoti ne tik apie pelno rodiklius, bet ir apie sienų spalvas ar baldų ergonomiką.

Biuras – antrieji namai

Jauni ir ambicingi srities specialistai, siekdami tobulėti, realizuoti save ir kilti karjeros laiptais, dažnai darbe praleidžia daugiau laiko nei įprastos aštuonios valandos. Ekspertų teigimu, dėl to biuro interjeras net labiau nei namai turi kurti sąlygas atsiskleisti darbuotojo kūrybiškumui ir profesiniam potencialui bei užtikrinti komfortą.

„Visa biurų projektavimo ir įrengimo tendencija krypsta į tai, kad ofisas yra antri namai, kuriuose mes turime praleisti tikrai daug laiko. Stengiamasi, kad biuruose darbuotojai turėtų erdves pietavimui ir poilsiui. Šiuolaikiški darbdaviai nori suformuoti tokias zonas, kuriose žmogus turėtų galimybę atsipalaiduoti, bet ir labai nuo darbo neatsitrauktų. Ši tendencija ypatingai jaučiama Vilniuje, kur labai daug įmonių nori turėti laisvę dirbant“, – pastebi interjerus biurams kurianti architektė Lina Bakienė.

O tokios erdvės, kaip miego ar žaidimų kambariai, anot architektės, ne tik nebestebina, bet tampa norma.

Kaip pavyzdį L. Bakienė pateikia šiuo metu įgyvendinamą projektą vasarą baigiamame statyti verslo centro Vilniuje „Park Town“ antrajame pastate. IT veikla užsiimančios įmonės būsimose patalpose įrengtos net keturios žaidimams skirtos vietos: lounge zona bendrojoje erdvėje, konferencijų salėje, vadovų kabinete ir net specialiame tyliajame kambarėlyje.

„Dabar atėjus į naujai įrengtus biurus, atrodo, kad darbuotojai jaučiasi ir gyvena daug laisviau. Netgi sakyčiau, jie šventiškiau jaučiasi. Matyt, pati estetiška aplinka jiems savaime kelia džiugesį ir tada darbas tampa dar malonesnis ir lengvesnis“, – teigia interjero architektė.

Biurų apdaila – efektingam įvaizdžiui

Bakienė pabrėžia, kad jei anksčiau tiesiog nebūdavo labai daug dėmesio kreipiama į darbo patalpų interjerą, tai dabar įmonės tikrai stengiasi ir labai investuoja į tai.

„Dabar pasitelkiami specialistai, kurie suvaldytų visą kūrimo procesą ir sukurtų vientisą interjerą. Anksčiau būdavo labiau orientuojamasi į gražias erdves ir darbo vietų kiekius, o dabar jau siekiama tikrai didelio efektingumo, kad biuras kurtų įspūdį. Gal jis nebūtų savo kainos lygyje labai išraiškingas, bet, svarbiausia, kad stebintų. Ir medžiagos – tai, ką namuose žmonės bijotų pasirinkti, – metalinės plokštės, industriniai dalykai ar elementai – biuruose kaip tik to nebebijoma, žiūrima laisviau“, – akcentuoja specialistė.

Bakienės teigimu, vis dažniau biurų nuomininkai renkasi specialistų sukuriamą apdailą ne vien vertindami pasirinkimo praktiškumą ir kokybę, bet ir siekdami profesionalų siūlomų originalesnių sprendimų.

„Park Town“ pastato biurams specialistai pasiūlė HEIKO (japonų kalba reiškia pusiausvyrą) apdailos stilių. Taip gimė gerai apgalvota standartizuota arba tipinė apdaila, kuomet nuomininkai laisvi dėliotis savo aplinkos viziją iš jau atrinktų medžiagų.

„Žodis „tipinė“ neturėtų sudaryti klaidingos nuomonės, kad biuro interjeras bus kaip šimtai kitų. Tipinė apdaila jau nebėra tokia šabloniška. Tikrai galima padaryti gražių, kultūringų ir švelnių sprendimų biuruose. Viskas priklauso nuo funkcijos, nuo idėjos ir nuo spalvinių pasirinkimų. Tokioje apdailoje naudojamos medžiagos gali suteikti nemažai žavesio biurui ar santūriai padėti tai biuro funkcijai atsiskleisti“, – sako L.  Bakienė.

Profesionalų parinkimas

Nemažiau svarbu ir tai, kad tipinės apdailos medžiagos yra parenkamos profesionalų ir užsakovas, iš anksto žinodamas jų kainą bei įrengimo darbų fiksuotus įkainius, gali būti ramus, jog jam bus pasiūlytas kokybės ir kainos santykiu optimalus sprendimas. „Pavyzdžiui įrengiant BREEAM sertifikatą turinčio „Park Town“ verslo centro erdves automatiškai parenkamos tik šio įvertinimo reikalavimus atitinkančios medžiagos“, – aiškina specialistė.

Savickas neslepia, kad dažnas nuomininkas tokiu būdu taip pat siekia sutaupyti laiko ir organizacinėms reikmėms reikalingų žmogiškųjų išteklių. Jo teigimu, specialistų parengtą apdailą jau pasirinko 35 proc. vasarą baigiamame statyti antrajame „Park Town“ pastate įsikursiančių įmonių.

Bakienė pabrėžia, kad čia įrenginėjamos erdvės yra pavyzdys, kaip panaudojant tipinę apdailą, galima pasiekti visiškai skirtingų rezultatų.

„Kuriame tokią apdailą jau ketvirtoje erdvėje ir jos visos yra kardinaliai skirtingos. Pasirenkama tipinė apdaila, bet joje yra tokios plačios galimybių paletės ir spalviniai motyvai, kad galima įgyvendinti labai skirtingus interjerus. Aišku, kažkiek panašumo savo forma jie turės, bet galima spalvinius derinius taip pasirinkti, kad jie atskleistų individualų įmonės įvaizdį“, – apie įgyvendinamus projektus kalba architektė.

Parašykite komentarą