2019 07 18 nuotr. aut. Ignas Gaižauskas 43
Įdomybės

Aludarių dienos proga pirmą kartą rengiama nacionalinė alaus degustacija

Liepos 18 d. „Volfas Engelman“ jau trečius metus iš eilės kvies kauniečius ir miesto svečius kartu paminėti Tarptautinę aludarių dieną. Nors gyvai renginyje dalyvauti galės ribotas kiekis žmonių, bendrovės komanda sugalvojo originalių būdų, kaip pradžiuginti ne tik vietinius, bet ir visos Lietuvos gyventojus.

 Neeilinės aplinkybės verčia ieškoti netradicinių sprendimų. Norėdami sukurti šventę ne tik Kaunui, bet ir visiems šalies gyventojams, aludarių šventės metu „Volfas Engelman“ organizuos nacionalinę nealkoholinio alaus degustaciją internetu.

„Karantinas parodė, kad dėl technologijų galime būti kartu netgi būdami skirtingose pasaulio šalyse. Per pastaruosius mėnesius virtualūs susitikimai tapo mūsų gyvenimo dalimi, todėl į aludarių dienos programą taip pat įtraukėme virtualią degustaciją. Norime, kad šventėje dalyvauti galėtų visi, nesvarbu, ar jie kitame mieste, kitoje šalyje, leidžia laiką gamtoje ar namuose“, – sako  „Volfas Engelman“ vadovas Marius Horbačauskas.

Degustacijoje norintys dalyvauti žmonės e-parduotuvėje „Barbora“ galės iš anksto užsisakyti 3 rūšis nealkoholinio alaus ir vieną gauti nemokamai bei šventės dieną ragauti juos, žiūrėdami tiesioginę renginio transliaciją, kurios metu aludariai pristatys kiekvieno gėrimo skonines savybes.

Horbačauskas sako pastebintis kasmet didėjantį renginio populiarumą: „Pirmaisiais metais sulaukėme kelių tūkstančių dalyvių, praėjusiais – dvigubai tiek. Matome, kad šventė turi vis didesnį susidomėjimą, todėl net ir užklupus pandemijai nusprendėme tradiciją tęsti.“

Pasak jo, kiekvienais metais bendrovė ieško naujų idėjų, kaip nustebinti šventės dalyvius. Trečią kartą vyksiančioje aludarių dienoje kauniečiai ir miesto svečiai galės nemokamai paragauti nealkoholinio alaus visiškai netikėtose vietose Kauno centre.

Norėdami nustebinti šventės dalyvius, organizatoriai neatskleidžia visų detalių, o susidomėjusius kviečia atvykti ir tai patirti patiems: „Kartu su komanda sugalvojome padaryti šventės dalyviams staigmeną  –  kiek mums žinoma, tai bus pirmas kartas pasaulyje, kai nealkoholiniu alumi žmonės bus vaišinami tokiu būdu“, – intriguoja šventės organizatoriai.

Nors bendrovė siūlo nuotolinio dalyvavimo šventėje sprendimų, programa ruošiamasi nustebinti ir į renginį bravoro kieme susirinksiančius dalyvius:

„Švęsdami aludarių dieną norime ne tik pagerbti vietinius aludarius, bet ir sukurti šventę kauniečiams bei pritraukti į miestą lankytojų iš visos Lietuvos. Sakoma, kad šiemet suklestės vietinis turizmas, tad mes tikimės sukurti dar vieną progą aplankyti Kauną. Šalia alternatyvios šventės programos, padėsiančios į renginį įtraukti žmones iš visos Lietuvos, vietiniams lankytojams, atsižvelgdami į visus saugumo kriterijus, vis tiek suorganizuosime gyvą renginį Kaune“, – teigia M. Horbačauskas.

Bravoro prieigose vyksiančio renginio metu koncertuos grupės „Strings of Earth“, „Biplan“ ir Mantas Jankavičius su grupe. Svečiai taip pat galės dalyvauti renginio metu vyksiančioje pokalbių laidoje „Kitokie pasikalbėjimai“, virtualiose ekskursijose po didžiąją „Volfas Engelman“ alaus daryklą, gyvose ir virtualiose nealkoholinio alaus degustacijose. Šiemet organizatoriai renginio dalyviams žada daugybę pramogų, kurių sąrašas bus nuolat pildomas iki pat šventės.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia: https://www.facebook.com/events/181835896432401/

Tarptautinės aludarių dienos šventės idėja gimė JAV žurnalistui Jay Brooks, išragavusiam galybę alaus rūšių ir parašiusiam knygą apie alų. Pusę savo gyvenimo pašventęs šiam gėrimui, J. Brooks sugalvojo padėkoti aludariams paminint aludarių globėjo šv. Arnoldo vardadienį, kuris švenčiamas liepos 18 d.

 

Parašykite komentarą