Varėnos kraštas 3
Kultūra

Albumo pristatymas: V. A. Kaliūno „Varėnos kraštas: kūrybos versmė“

Kovo 19 d. 17 val. kviečiame į dailininko ir fotografo Valentino Algirdo Kaliūno albumo „Varėnos kraštas: kūrybos versmės“ (Punsko „Aušros“ leidykla, 2019) pristatymą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322). Renginį moderuoja fotomenininkas Gintaras Jaronis, albumą pristato fotomenininkas Gintaras Česonis (Lietuvos fotomenininkų sąjunga).

Valentinas Algirdas Kaliūnas kilęs iš Senosios Varėnos. Penkerių metų su šeima buvo ištremtas į Sibirą, Permę, ten užaugo ir į Lietuvą grįžo po 15 metų. Pats kūrė ir daug metų kurti mokė vaikus. Jam nesvetima tapyba, grafika, meninė fotografija, teatro režisūra, aktorinis menas, eseistika ir muzika. „Turiu tris diplomus, bet geriausiai man sekasi žvejoti“ – juokauja menininkas.

Todėl nenuostabu, kad naujausias fotografijos ir tapybos albumas yra skirtas gimtajam kraštui.

A. Kaliūnas universalus menininkas, bet geriausiai atsiskleidžia kaip peizažistas, besilaikantis Justino Vienožinskio tautinės tapybos mokyklos tradicijų. Vėlesni jo darbai pasižymi impresionistine raiška, lyriškumu. Dailininką labiausiai domina žmogaus ir gamtos santykis, jos nuolat besikeičiantys pavidalai. „Naujajame albume išryškėja išorinio pasaulio suvokimo subtilumas, nuolatinis glaudaus santykio su žmogų priglaudžiančia gamta ieškojimas“ – pažymi fotografijų ir tapybos albumą sudaręs geras V. A. Kaliūno bičiulis, iš Varėnos rajono kilęs menotyrininkas, kultūrologas prof. Antanas Andrijauskas.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą