Įdomybės

Akvariumo atidarymo proga – povandeninis Kalėdų Senelio šou

Šiandien prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ atidarytas vienas aukščiausių pasaulio akvariumų, po tris mėnesius trukusių atnaujinimo darbų tapęs dar spalvingesniu ir įspūdingesniu. Ta proga rengiami povandeniniai Kalėdų senelio šou.

„Akvariumo atidarymas – kalėdinė mūsų dovana kauniečiams ir miesto svečiams, kurie atvykę galės ne tik pasiruošti artėjančioms šventėms, bet ir pasigrožėti nepakartojamu povandeniniu pasauliu su rykliais ir tropinėmis žuvimis bei naujais, itin spalvingais ir įspūdingais koralais“, – sako prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ rinkodaros departamento vadovė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Šiandien, atidarymo proga, lankytojai akvariume išvys ne tik ryklius ir spalvotuosius koralus, tačiau ir tarp jų įnersiantį Kalėdų Senelį. Toks pasirodymas jau įvyko 11 val., kitas bus 16 val.

„Dar viena dovana „Megos“ akvariumo gerbėjams – jau visai netrukus jie povandeninį gyvenimą galės stebėti ištisas 24 valandas, septynias dienas per savaitę. Atsinaujinusiame akvariume įrengėme kamerą ir vykdysime nuolatinę tiesioginę vaizdo transliaciją internetu. Ar ne smalsu, pavyzdžiui, pačiam stebėti bei mažiesiems šeimos nariams parodyti, kaip maitinamos žuvys?“, – džiaugėsi I. Goštautaitė-Gedutė.

Kaip sakė prekybos ir laisvalikio centro „Mega“ eksploatacijos inžinierius Egidijus Norkevičius, didžiausias lankytojams matomas pasikeitimas – nauji spalvingi koralai. „Naujus, itin patvarius ir vizualiai patrauklius poliuretano koralus įrengė visame pasaulyje veikianti Danijos kompanija „Pangea Rocks“. Šios bendrovės specialistai taip pat iš naujo nupoliravo akvariumo stiklą, kuriame, dėl nuolatinių priežiūros darbų, buvo atsiradę mikroįbrėžimų“, – pasakoja E. Norkevičius.

Remonto metu taip pat pakeistos silikoninės akvariumo siūlės, atlikti techninės įrangos kapitaliniai priežiūros darbai, sausį bus atnaujinti akvariumo filtrų užpildai. Iš viso akvariumo rekonstrukcija kainavo beveik 400 tūkst. eurų, jį rekonstruojant dirbo 11 Lietuvos ir užsienio įmonių.

Taip pat už daugiau kaip 20 tūkst. eurų ketinama įsigyti naujų žuvų, kurios „Megą“ turėtų pasiekti jau visai netrukus.

Iš viso akvariume šiuo metu gyvena virš 200 daugiau nei 30 skirtingų tropikų žuvų rūšių, kilusių iš Atlanto, Indijos ir Ramiojo vandenynų, Raudonosios, Viduržemio bei Karibų jūrų. Bene įspūdingiausi ir daugiausiai dėmesio patraukiantys akvariumo gyventojai – Karibų jūros rykliai, užaugantys iki 2 m ilgio. Ryklius ir kitas žuvis maitina ir prižiūri profesionali narų ir biologų komanda.

Akvariumo remonto metu visos žuvys buvo laikomos specialiuose karantinui skirtuose baseinuose, į kuriuos, paprastai, talpinamos naujos žuvys aklimatizacijai.

Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ akvariumas – aukščiausias akvariumas Baltijos šalyse ir vienas iš dešimties aukščiausiųjų pasaulyje. Akvariumas yra 10 m aukščio ir 4 m pločio, o jo ilgis siekia 11 m, vandens talpa – net 170 tūkst. litrų.

Š. m. rugsėjo 11 d. Kauno miesto Taryba priėmė sprendimą, kuriuo prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ akvariumą oficialiai pripažino lankytina Kauno miesto vieta.

Prieš beveik 13 metų akvariumą 3 mėnesius statė JAV, Australijos, Pietų Afrikos ir Lietuvos specialistai. Akvariumo sienoms panaudota apie 90 tonų akrilo plokštės, o laikančioji metalinė konstrukcija pagaminta iš 20 tonų nerūdijančio plieno.

Akvariume palaikoma vidutinė 25 laipsnių šilumos vandens temperatūra. Vanduo cirkuliuoja 90 l/s greičiu, jame ištirpinta daugiau kaip 10 tonų druskos. Vandens kokybė ir temperatūra palaikoma kompiuterinėmis sistemomis.

Parašykite komentarą