Sandra Daukšaitė Petrulėnė
Žmonės

Aktorė S. Daukšaitė-Petrulėnė atskleidė tvirtos šeimos receptą: „Svarbiausia rasti laiko pabūti kartu“

Žinoma aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė neslepia – jos profesija reikalauja ne tik emocinės ir fizinės ištvermės, bet ir laiko, kuris itin dažnai yra skaičiuojamas šeimos sąskaita. Tris savaitės dėl įtempto filmavimo grafiko beveik namuose nebuvusi Sandra nusprendė surengti staigmeną šeimai, skirtą ne tik poilsiui ir tarpusavio ryšio stiprinimui, bet ir sveikatos bei imuniteto gerinimui.

Atėjus rudeniui ir atvėsus orams, prasideda įtemptas sveikatai laikotarpis, kuomet nepaisant vis dar siaučiančio COVID-19 viruso, padaugėja peršalimo ligų bei gripo susirgimų. Organizmo imunitetas tampa vieninteliu skydu kovoje prieš šias ligas, o jo stiprinamas daug smagesnis ir efektyvesnis, kuomet į šį tikslą įtraukiama kartu ir visa šeima.

Pasaulyje Lietuva garsėja sveikatinimo paslaugų kokybe ir gamtos dovanomis, tarp kurių – gydomasis purvas ir mineralinis vanduo. Būtent susidomėjus šių procedūrų galia aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu ir dukra Elze pasirinko savaitgalį praleisti draugiškoje šeimai „Eglės sanatorijoje“ bei šį sekmadienį TV8 televizijos laidoje „Sveikatos medis“ sutiko papasakoti apie įspūdžius ir patirtus pojūčius.

„Po trijų savaičių trukusio intensyvaus naujo filmo filmavimo, nebuvimo šeimoje ir daug fizinio darbo, nusprendėme atvažiuoti į sanatoriją ir tai tapo mini atostogomis ir kūnui, ir sielai. Kasdien buitis šeimoje, nori to ar nenori, vis tiek ima erzinti, o čia turime tiek veiklos, jog atsikeliam, pasižiūrim kiekvienas į savo turimus grafikus, išsiskirstome ir susitinkame jau tik po visų procedūrų, su didžiausiais įspūdžiais, atsigavę, pailsėję ir ramūs“, – laidoje pasakos S. Daukšaitė-Petrulėnė.

Šie metai kiekvieną privertė atidžiau susirūpinti savo sveikata, kurią sudaro ne tik ligų nebuvimas, bet ir visapusė socialinė, fizinė ir dvasinė gerovė. Daugiau pastangų ir jėgų prisitaikyti prie naujų sąlygų prireiks tiek į mokyklas sugrįžtantiems vaikams, tiek jų tėvams, todėl kiekviena prasmingai praleista laisva minutė turėtų pasitarnauti sveikatos palaikymui ir jos stiprinimui.

„Sanatorijoje sudarytos programos ir sustiprina organizmą, ir paskatina patį organizmą stiprėti. Savaitgalio metu procedūros yra paskiriamos intensyviau, jog būtų didesnis postūmis organizmui pačiam mobilizuotis, atsistatyti ir, esant rimtesnei problemai, sveikti. Skatinam, kad suaugusieji atvažiuotų su savo vaikais. Puikiausiai žinom, kad aplinkos pakeitimas ir išvykimas su visa šeima sustiprina tarpusavio ryšį“, – teigs „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai, fizinės medicinos ir reabilitacijos psichoterapeutas gyd. Arvydas Balčius.

Aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė tikina pamačiusi visai kitokį sanatorijos veidą. Anot moters, čia atliekamos sveikatinimo procedūros pralenkia net ir prabangiausius SPA kurortus, ypatingai dėl to, jog visas jas pritaiko medicininį išsilavinimą turintys specialistai.

„Iš tiesų, daugelis sanatoriją įsivaizduoja lyg kokią ligoninę, tačiau šiai dienai čia viskas modernu, pritaikyta žmogui, kad tu ilsėtumeisi komforte, prabangoje, išpuoselėtos gamtos apsuptyje. Viešbučiuose ar SPA tu pats sau dėlioji procedūrų tipą ir galbūt ne visada pasidarai viską teisingai, o čia viskuo pasirūpina profesionalūs gydytojai, jie sudėlioja tau procedūrų grafiką pagal galimybes, fizinę ir sveikatos būklę, jog atsigautų tiek kūnas, tiek siela. Čia tiek daug užsiėmimų, tiek turime veiklos, jog susitikę tik griūname į lovas“, – įspūdžiais dalinsis aktorė.

Aktyvų laisvalaikį mėgstantys Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka susirūpino sąnarių būkle

Netrukus vestuves atšoksiantys stilistė Viktorija Šaulytė ir profesionalus boksininkas Julius Mocka neslepia, jog sąnarių skausmas nebūtinai vargina tik vyresnio amžiaus žmones. Aktyvų laisvalaikį mėgstantys ir sportui neabejingi mylimieji apgailestauja, jog jų sveikata susirūpino per vėlai, kuomet jau ėmė jausti skausmą ir negrįžtamas ilgamečio fizinio krūvio pasekmes.

„Tiek aš, tiek Julius anksčiau itin aktyviai sportavom, tačiau dabar praėjus kelerių metų pertraukai, imame jausti to pasekmes – pajaučiau, jog nebesu tokia ištverminga, ėmė varginti kelių problemos. Jeigu būčiau galėjus, būčiau pradėjus rūpintis sąnariais daug anksčiau, tačiau dabar imi mąstyti kitaip, renkiesi tai, kad kūnui būtų geriau, prisižiūri maistą, papildai jį maisto papildais su I ir II tipo kolagenu“, – sąnarių priežiūros paslaptimis dalinsis Viktorija Šaulytė.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – ypatinga padėka medikams tiesiai iš COVID-19 virusą įveikusio LNOBT vadovo lūpų

Jau daugiau nei pusmetį visą pasaulį kaustantis COVID-19 virusas prieš mėnesį palietė ir Lietuvos kultūros pasaulį, kuomet juo užsikrėtė žinomas operos solistas, Lietuvos Nacionalinio Operos ir Baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Šiandien vyras džiaugiasi įveikęs sunkią ligos formą, ragina visus kitus nelikti abejingais ir saugoti tiek save, tiek kitus bei laidos „Sveikatos medis“ rubrikoje „Ačiū, daktare“ taria gražiausius padėkos žodžius medikams, išgelbėjusiems jo gyvybę.

„Sveikata yra pats svarbiausias turtas gyvenime. Naujausi tyrimai rodo, jog man pavyko įveikti šį visą pasaulį sukausčiusį virusą. Man buvo taikytas pats moderniausias gydymas, naudojant žmogaus, jau pasveikusio nuo šio viruso, kraujo plazmą. Jeigu ne medikų priežiūra, nežinau kaip man būtų baigęsi. Norėčiau visiems ligos skeptikams pasakyti, jog esu gyvas liudininkas to, kad tai yra rimta liga, kurios negalima ignoruoti“, – laidoje atviraus J. Sakalauskas.

Aštuntąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugins savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalins patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindins su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsakys į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Parašykite komentarą