Kultūra

Albinas Stubra. Fotografijos atidarymas

Lapkričio 29 d., 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks parodos Albinas Stubra. Fotografijos atidarymas. Albinas Endrius Stubra (1929 – 2007 m.) didžiąją savo kūrybinio laikotarpio dalį (1964-1999 m.) dirbo fotoreporteriu laikraščiui Klaipėda (anksčiau – Tarybinė Klaipėda). Jo darbai yra gerai pažįstami klaipėdiečiams, tačiau fotografo archyvas yra mažai žinomas platesnei šalies auditorijai. Nors autorius savo karjeros metu rengė reportažus ir iš užsienio, didžioji jo paliktų vaizdų dalis seka lokalų vieno miesto – Klaipėdos ir jos gyventojų pasakojimą.

Stubra buvo fotoreporteris, tačiau nelaikė savęs tik redakcijos paskirtos užduoties vykdytoju – jo fotografijos apima kelis dešimtmečius trukusį mylimo miesto stebėjimo procesą. Parodoje eksponuojami darbai žymi autoriaus trajektoriją keliaujant link reportažui reikiamo vaizdo. A. Stubros tarpiniai kadrai – tai lėtas judėjimas prie tikslo besižvalgant į šalis ir įsiklausant į supančią aplinką. Nors sukūrimo metu šie vaizdai neturėjo konkrečios paskirties ir nebuvo viešinami, šiandien jie leidžia ne tik pajausti tuometinę Klaipėdą, bet ir suvokti A. Stubrą kaip įvairiapusišką ir fotografija gyvenantį autorių.

Kiekviena fotografą supanti akimirka jam buvo vienodai svarbi – ar tai būtų dviračiais lenktyniaujantys vaikai ar besiilsintis miestietis. Artimųjų teigimu, A. Stubra žinojo kur įkaltas naujas vinis ir pastebėdavo net menkiausias detales. Fotografijose užfiksuota uostamiesčio gyventojų kasdienybė ir urbanistiniai miesto pokyčiai – pastatų griuvėsiai ir juos kompensuojanti sovietinių blokinių namų statyba. Parodoje eksponuojamos A. Stubros sukurtos fotografijos suformuoja kelis dešimtmečius nuosekliai kurtą miesto Klaipėdos kaitos ir kasdienybės portretą.

Paroda veiks iki gruodžio 30 dienos.

Parodos kuratorius Donatas Stankevičius.

Už pagalbą rengiantis parodai dėkojame Rasai Marcinkevičienei.

Parodą remia EPSON Lietuva.

Parašykite komentarą