Ashraf Beshara e1617175428508
Naudinga žinoti Žmonės

5 masažo naudos, apie kurias žino retas: nuo geresnio miego iki žvilgančių plaukų

Masažą dauguma lietuvių, pasak egiptiečio Ashrafo Beshara, renkasi dviem gyvenimo atvejais: kai ką nors labai skauda arba gavę dovanų kuponą. Aštuonerius metus Lietuvoje gyvenantis masažo meistras yra pasiryžęs šį klaidingą masažo supratimą pakeisti.

„Augdamas savo kultūroje įpratau prie to, kad masažas – tai neatsiejama laimingo ir energingo gyvenimo dalis. Jis mūsų kūnui yra reikalingas taip, kaip, pavyzdžiui, savaitgaliai yra reikalingi mūsų protui: reguliariai ir dažnai. Todėl atvažiavus į Lietuvą labai nustebau, kad čia tokia paprasta tiesa – dažno dar neatrasta“, – sako A. Beshara.

Masažo studiją Užupyje atidaręs Ashrafas pasidalino didžiausiais reguliaraus masažo privalumais, suteikiamais greta gydomųjų, tiesioginių jo funkcijų:

Daro mus laimingesnius

Masažas stipriai sumažina streso hormono kortizolio kiekį, tuo pat metu paskatindamas laimės hormonų – serotonino ir dopamino išsiskyrimą. Nuotaikos pokytis, kurį suteikia masažas, prilygsta itin didelėms laimės akimirkoms, patirtoms gyvenime. Tai, pasak masažo meistro, yra ne kokie nors prietarai ar įsitikinimai, o paprasčiausias mokslas.

Stiprina imuninę sistemą

Tai – ypač aktualu dabar, pasaulyje siaučiant pandemijai, juolab, kad medikai jau dabar prognozuoja, jog dėl šiemet beveik neegzistavusios gripo epidemijos, kitąmet ji sugrįš itin nuožmi. Masažas pastebimai stiprina imunitetą, didindamas leukocitų, baltųjų kraujo kūnelių, kurie ir yra pagrindiniai kovotojai prieš virusus, kiekį.

Padeda geriau miegoti

Dar viena laimei, bendrai emocinei būklei be galo svarbi priežastis – geras, gilus miegas. Nemiga ar neramus miegas juntamas pasekmes palieka visai dienai. Tačiau reguliarus masažas gali padėti tai įveikti: jis turi teigiamą poveikį gilaus miego skatinimui. Masažas padeda įveikti ir nerimą, o tai taip pat leidžia geriau išsimiegoti.

Padeda įveikti nuovargį, suteikia energijos

Ši masažo nauda skamba tarsi savaime suprantamai, tačiau pasaulyje atliktų tyrimų rezultatai – neįtikėtini. Masažo galia malšinant nuovargį yra tokia didelė, kad, pavyzdžiui, viename iš tyrimų reguliarus kassavaitinis švediškas masažas itin stipraus nuovargio, išsekimo padėjo atsikratyti krūties vėžiu sergančių moterų grupei.

Masažas kompensuoja nuolat sėdint kūno patiriamus nuostolius

Sėdimas darbas, pasyvus gyvenimo būdas, kelionės automobiliu, karantino judėjimo apribojimai – sėdėjimas tarsi tampa mūsų gyvenimo būdu. Natūralu, kad kūnui tai – ne į gera. Visgi reguliarus masažas leidžia kompensuoti žalą, padaromą nugarai, pečiams ir kaklui nuolat sėdint. Šiuolaikiniam žmogui tai – tiesiog privaloma.

Depresijos gydymas, galvos skausmo mažinimas, gebėjimo susikaupti didinimas, staigus energijos užkėlimas prieš svarbias rungtynes ar iššūkį, raumenų ir įvairių kitų skausmų malšinimas, sumažintas kraujo spaudimas ar net būdas skatinti sveikesnių, stipresnių plaukų augimą – masažo teikiamas naudas, pasak Ashrafo, galima vardinti ir vardinti.

„Tačiau svarbiausia išlieka požiūris. Masažas turi tapti įpročiu – tokiu pat, kaip ėjimas į sporto klubą, grožio saloną ar bet kur, kur žmonės eina reguliariai, norėdami savimi pasirūpinti. Visais laikais mums reikėjo masažo, bet dabar jis. – itin svarbus. Nerimo, depresijos, silpnos imuninės sistemos įveikimas yra būtini kokybiškam gyvenimui“, – teigia masažo meistras.

Parašykite komentarą