Pramogos

5 įdomūs faktai apie „The Original Harlem Globetrotters“, kurių galbūt nežinojote

Vasario 24 d. „Žalgirio“ arenoje vyks tikrų tikriausias šou krepšinio gurmanams – būtent tą vakarą jie turės galimybę išvysti legendinius amerikiečių krepšininkus „The Original Harlem Globetrotters“. Šventės organizatoriai įsitikinę – publika bus palepinta tuo, ko įprastose rungtynėse niekuomet nepamatysi – akrobatiniais sportininkų triukais, humoro doze “pagardintais” kvapą gniaužiančiais šou elementais, virtuoziškais metimais ir netikėtais deriniais.

Vis naujomis žvaigždėmis pasipildantis „The Original Harlem Globetrotters“ gerbėjus džiugina jau beveik šimtą metų, o savo talentus pristatė net 123 šalyse. Šįkart krepšinio aistruoliams atskleidžiami faktai, kurių gali nežinoti net ištikimiausi šios unikalios komandos sekėjai.

„The Harlem Globetrotters“ komandos susikūrimas – netoli Čikagos

Nepaisant Harlem pavadinimo, pirmoji komanda susibūrė 800 mylių į vakarus nuo šios vietovės – Čikagos pietinėje pusėje. Iš pradžių jie susibūrė tam, kad galėtų dalyvauti vietiniame krepšinio turnyre ir vadinosi “The Savoy Big Five”. Na, o vėliau sporto triukų virtuozai persivadino į “Globe Trotters”. Tačiau tai buvo ne paskutinis ekipos virsmas. Abas Sapersteinas iš šiaurinės Čikagos, tapęs „Globe Trotters“ vadovu, trupei suteikė naują vardą – „New York Harlem Globe Trotters“.

„Harlem Globetrotters“ žaidė itin rimtą krepšinį

Nors dabar ši komanda yra žinoma dėl savo neužmirštamų šou ir akrobatinių triukų, ankstyvąjame laikotarpyje jos nariai dalyvavo didžiausiose šalies turnyruose bei skynė pergales. 1948 m. „Globetrotters“ tiesiog sukrėtė krepšinio pasaulį nugalėdami Mineapolio „Lakers“ komandą. Kitais metais ji įrodė, kad laimėjimas nebuvo atsitiktinumas ir vėl palaužė „Lakers“.

Pirmasis afroamerikiečių žaidėjas NBA lygoje buvo iš „Harlem Globetrotters“

„Harlem Globetrotters” pergalių prieš „Lakers“ metu pademonstravo afroamerikiečių žaidėjų krepšinio talentą būtent tuo metu, kai NBA, skirtingai nuo profesionalaus beisbolo ir futbolo, vis dar nenorėjo integruoti kitataučių į savo komandų gretas. Būtent keli “Harlem Globetrotters” žaidėjai tapo pirmaisiais juodaodžiais krepšininkais, kurie pasirašė sutartis su NBA.

Wiltas Chamberlainas pradėjo karjerą su šia komanda

Vienas iš geriausių visų laikų krepšininkų Wiltas Chamberlainas 1959 m. pasirašė vienerių metų sutartį su „Harlem Globetrotters“. Jis dažnai sakė, kad metai, kuriuos jis praleido su šia komanda, buvo vieni maloniausių visame jo karjeros laikotarpyje. Vėliau šis krepšininkas pasiekė NBA rekordą, varžybų metu surinkdamas net 100 taškų.

„Harlem Globetrotters“ turi žvaigždę Holivudo šlovės slėnyje

“Harlem Globetrotters” nariai garsėjo kaip unikali komanda ir pasirodė esą tikri pramogų pasaulio atstovai. 1982 metais už tai jie gavo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

Parašykite komentarą