Klaidų darome visi. Svarbiausia – kuo greičiau apie jas žinoti, kad išvengtume nemalonių pasekmių. Prasta ir neatsakinga buitinės technikos, o ypač skalbimo mašinų eksploatacija – aktuali problema. Vieni iš rinkos lyderių taisant ir aptarnaujant skalbimo mašinas – „Salvata“ Kaune ir kituose Lietuvos miestuose nuolat remontuoja netinkamai prižiūrėtas ir prastai naudotas skalbimo mašinas.
Klaidos, kurias daro žmonės ir dėl kurių dažnai reikalingas remontas ir aptarnavimas – labai panašios. Pradėkime išsamų klaidų analizių ciklą su pilnu sprendimų skalavimu ir raskime tuos dalykus, kuriuos darome ir galbūt net nežinodami kenkiame savo skalbimo mašinoms.
1. Perkraunama skalbimo mašina
Pradėkime nuo klasikinės klaidos.
Visi pažįstame jausmą, kai turime krūvą skalbinių, juos sukišame į skalbimo mašiną, vos užtrenkiame dureles ir pradedame skalbti. Visi skalbiniai sudėti – problema, kaip ir išspręsta, tiesa? Deja…
Skalbimo mašinos perkrovimas gali kelti labai didelę problemą. Perkrauta mašina patiria papildomą apkrovą, dėl ko kenčia jos variklis, bereikalingai varginamas būgnas ir kiti techniniai mazgai. Tokiu būdu mažėja mašinos resursas ir artėja neišvengiamo remonto diena, auga nenumatytų gedimų tikimybė.
Svarbu laikytis gamintojo nurodymų dėl įkrovos talpos ir atsispirti pagundai grūsti kol dar užsidaro. Jūsų skalbyklė jums padėkos, o ateityje išvengsite brangiai kainuojančio remonto!
2. Aplaidus arba net nedaromas valymas
Lengva pamiršti, kad jūsų skalbimo mašinai taip pat reikia šiek tiek dėmesio. Laikui bėgant skalbimo priemonės ir audinių minkštikliai kaupiasi, sudarydami palankią terpę bakterijoms ir pelėsiui veistis stalčiuose bei pačiame būgne.
Kai taip nutinka, įsivyrauja nemalonus kvapas ir net gali sveikatos problemų tiems, kurie turi kvėpavimo takų problemų ar patiria alergiją minėtiems atėjūnams.
Būtent dėl to svarbu reguliariai valyti skalbimo mašiną. Paleiskite karšto vandens ciklą su actu arba specializuotu skalbimo mašinų valikliu, o po kiekvieno naudojimo nuvalykite būgną ir durelių sandariklį (bent jau kas 3 – 5 skalbimus). Tada skalbiniai kvepės gaiviai, o technika veiks ilgai ir laimingai.
3. Naudojate per daug skalbiklio
Galbūt manote, kad daugiau skalbimo priemonės = švaresni skalbiniai?
Iš tikrųjų tai gali būti net priešingai. Naudojant per daug skalbiklio mašinoje lieka priemonė likučių, kurie ne tik blukina drabužius, bet ir gadina mašiną.
Per didelė chemijos koncentracija apkrauna vandens pumpavimo sistemą, todėl per laiką padidėja tikimybė susidurti su ankstyvu, bet brangiai kainuojančiu remontu. Būtinai atidžiai pamatuokite skalbimo priemonės kiekį ir laikykitės rekomenduojamų dozių, atsižvelgiant į tai, kiek skalbinių dedate ir kiek jie murzini.
4. Keistų garsų ir gedimų ignoravimas
Suprantame, gyvenimas, planai, rutina, laisvalaikis… Kam tik nekyla pagunda nekreipti dėmesio į keistus iš technikos sklindančius garsus. Tačiau ignoruodami keistus garsus ar gedimus, vėliau galite susidurti su didesnėmis problemomis. Skaudžiai tai per piniginę gali kirsti vieną kartą, bet pamoka bus visam gyvenimui…
Anksti pastebėję problemas ir iškvietę meistrus galite sutaupyti pinigų ir išvengti didesnės žalos jūsų technikai bei biudžetui.
Jei pastebėjote ką nors neįprasto, pavyzdžiui, leidžiamą vandenį, keistus garsus, dideles vibracijas ar klaidos kodą LCD ekrane, geriausia skambinti specialistui, kad atvykus būtų atlikta diagnozė. Nebandykite problemos spręsti patys, nebent esate patyrę, nes galite padaryti daugiau žalos nei naudos.