image00002
Sportas

3×3 asociacijai misiją patikėjęs V. Gedvilas: „Vyrai privalo žaisti olimpinėse žaidynėse, o moterys turi didelius šansus ten patekti”

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir 3×3 krepšinio asociacija parašais įtvirtino tarpusavio bendradarbiavimą – trijulių rinktinių priežiūra oficialiai buvo patikėta asociacijai. 

Uždėjęs parašą ant sutarties LKF prezidentas Vydas Gedvilas džiaugėsi 3×3 asociacijos darbu bei iškėlė aiškų tikslą trijulių rinktinėms. 

„Šiandien labai svarbi diena Lietuvos krepšinio federacijoje, – džiaugėsi LKF prezidentas V. Gedvilas. – Pasirašėme sutartį su Lietuvos 3×3 krepšinio asociacija, kuri atlieka labai svarbią misiją. Tiek vyrai, tiek moterys turi realius šansus žaisti olimpinėse žaidynėse, tai mums yra labai svarbu.” 

„Toliau vykdome valdžios decentralizavimą ir atiduodame viską administruoti rimtiems žmonėms, kurie čia turi patirties, – tęsė V. Gedvilas. – Manau, kad žaisime olimpinėse žaidynėse. Vyrai privalo, o moterys, manau, irgi turi didelius šansus ten patekti.” 

Įtvirtintu bendradarbiavimu džiaugėsi ir 3×3 asociacijos direktorius Ignas Grinevičius, kuris džiaugėsi atliktu įdirbiu – pagal šios dienos reitingą vyrų rinktinė tiesiogiai patektų į Paryžiaus olimpinės žaidynes, o moterys pastaruoju metu padarė didelį progresą. 

„Labai džiaugiamės, kad LKF įvertino mūsų įdirbį, – kalbėjo 3×3 asociacijos direktorius I. Grinevičius. – Gavome garbę ir tuo pat metu misiją vesti Lietuvą į Paryžiaus olimpines žaidynes. Vyrai jau dabar turi tokią galimybę, jei žiūrėtume į šios dienos reitingą, o moterims iki 2024-ųjų tai yra realu pasiekti, matant mūsų progresą.” 

„Taip pat džiaugiamės, kad su LKF sutarėme dėl galimybės rūpintis klubiniu 3×3 krepšiniu, – tęsė I. Grinevičius. – Tai irgi yra žingsnis link rinktinių sėkmės, turnyrų ir tarptautinių turnyrų buvimas Lietuvoje. Apie profesionalios lygos atsiradimą ir turnyrus Lietuvoje paskelbsime artimiausiu metu.” 

Tiek vyrų, tiek moterų rinktinių jau birželio 21-26 dienomis Antverpene (Belgija) laukia didžiulis iššūkis – pasaulio trijulių čempionatas. 

Po šią savaitę įvykusių burtų traukimo ceremonijos paaiškėjo, jog Lietuvos vyrų trijulių rinktinė B grupėje varžysis su Čile, Taivanu, Mongolija ir Vokietija. Moterys pateko į A grupę kartu su Vokietija, Rumunija, Japonija ir Kinija. 

Video: https://fb.watch/cfMU2_0lJn/

Parašykite komentarą