durys
Naudinga žinoti

3 patarimai, padėsiantys namuose užsitrenkus durims

Nors paskutiniu metu visos saugos sistemos smarkiai tobulėja, įvairių situacijų, kuomet atsiranda problemų vis dar pasitaiko. Nesvarbu, ar viduje patys netyčia palikote raktus, ar prie to kažkaip prisidėjo mažametis vaikas, užsitrenkus durims reikia gana staigiai ieškoti išeities. Ką vertėtų apgalvoti?

Apgalvokite, ar neturite atsarginių raktų

Dauguma žmonių turi ne vieną porą raktų nuo pagrindinių namų durų. Visgi, dažnai tie egzemplioriai ir būna kažkur būsto gilumoje, į kurį tuo metu neįmanoma patekti. Pagalvokite, ar tikrai nedavėte atsarginio rakto artimam žmogui, kuriuo, tarkim, pasitikėjote išvykus į ilgą kelionę ir paprašius prižiūrėti augalus. Visa ši situacija gana lengvai išsprendžiama gyvenant su kitu žmogumi, kuris atvykęs duris greitai atrakins, arba minėtuoju atveju, kuomet kažkas iš pažįstamų gali turėti raktą. Jei tokie sprendimai Jums negalioja, pagalvokite, ar tikrai niekaip negalite patekti į savo namus be įėjimo pro pagrindines duris? Gyvenantiems nuosavuose namuose situacija tikrai yra lengvesnė – juk neretai yra ir atsarginės durys iš vidinės kiemo pusės, ir lengvai pasiekiami langai. Durų atidarymas nėra toks paprastas procesas gyvenantiems daugiabučiuose, nebent tai būtų pirmas aukštas, pro kurio langus būtų galima pasiekti namus. 

Kvieskite pagalbą

Matydami, jog situacijos niekaip negalite išspręsti, kvieskite srities specialistus. Meistrai ne tik pagelbės su užstrenkusiomis durimis, bet ir duos naudingų patarimų ateičiai, kad to išvengti. Jeigu dvejojate, ar verta čia tuos profesionalus kviesti, mąstykite logiškai. Nors skambinti kažkam, prašyti pagalbos ir dar mokėti pinigus atrodo kaip komplikuotas procesas, patys žiūrėdami į užsitrenkusias duris nepasieksite nieko. Tikėtina, kad netgi pridarysite daugiau žalos nežinodami, kaip tinkamai duris atidaryti, o jei būste įrengta signalizacijos sistema, reikės aiškintis ne tik su spynų meistrais, bet ir su saugos tarnybomis. Profesionalams duru atidarymas yra kasdienis darbas, kurį jie atlieka visą parą, tad baimintis susisiekti nevertėtų. Taip pasitelkdami meistrus ir jų pritaikytą įrangą į namus pateksite greičiau, o ir kaimynų naktį nepakelsite patys kažką tvarkydami.

Keiskite namų saugos sistemą

Situacijų būna įvairiausių – logiškų ir nelabai. Po incidento nevertėtų tęsti savo gyvenimo darbų lyg niekur nieko. Pagalvokite, ar įmanoma sistemą patobulinti, kad ateityje išvengtumėte netikėtumų bei streso? Jei ne, viskas puiku, nes įvairių nutikimų pasitaiko, ypač skubant diena iš dienos. Visgi, jeigu puikiai suvokiate, kad toks durų užsitrenkimas yra kaip ženklas pasenusios ir nesaugios nuo pasaulio negandų sistemos, ieškokite naujų sprendimų. Taip apsiginsite ne tik nuo nemalonių situacijų, kuomet reikia kviestis specialistus durims atidaryti, bet ir sukursite geresnę sistemą prieš vagišius, kurie tik ir teieško paprastų galimybių įeiti į svetimus namus.

Parašykite komentarą