2021021701
Įdomybės

Švenčiame Vasario 16-ąją – virtuali kelionė po Lietuvos istoriją

Minime 103-iasias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Nors šiemet šventiniuose renginiuose dėl įvesto karantino sudalyvauti negalėsime, pasinaudoję išmaniais sprendimais svarbią šventę galite paminėti ir namuose. Kokie kompiuteriniai žaidimai ar programėlės padės geriau pažinti Lietuvą ir jos istoriją.

„Lietuvių sukurti žaidimai yra nesudėtingi, tačiau informatyvūs, todėl tiks su Lietuvos istorija norintiems susipažinti vaikams, o suaugusiems padės prisiminti mūsų šaliai svarbius įvykius ir datas. Tuo metu spręsdami iššūkius galėsite ne tik praturtinti žinias apie Lietuvą, bet ir pamatyti, kaip įvairios mūsų šalies vietos atrodė praėjusį šimtmetį“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Aplankykite Joną Basanavičių

Programėlė „Šimtmečio lobis“ („Android“) leidžia nesudėtingo žaidimo forma susipažinti su Lietuvos istorija. Žaidimo tikslas – rasti kambaryje paslėptus Lietuvos simbolius ar daiktus, žyminčius valstybei svarbius įvykius.

„Programėlėje užsukus į Jono Basanavičiaus kambarį reikia telefoną sukant 360 laipsnių ieškoti paslėptų daiktų, pavyzdžiui, Vyčio, fortepijono, krepšinio kamuolio. Juos radę galėsite sužinoti, kokias iškilias Lietuvos asmenybes vienija fortepijonas, iš kur Lietuvoje atsirado didžkukuliai ar kas Lietuvai iškovojo pirmąjį olimpinį aukso medalį“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Istoriją sužinokite rinkdami vėliavėles

„Šimtas“ – tai dar vienas nesudėtingas žaidimas, kuris padės susipažinti su svarbiausias šimtmečio Lietuvos įvykiais. Šis kompiuterio naršyklėje pasiekiamas edukacinis žaidimas sukurtas remiantis kitu populiariu žaidimu – „Super Mario“.

„Žaidimo tikslas – pereiti per šimtmečio laiko juostą praplečiant istorijos žinias. Jame reikia rinkti auksines monetas, grybukus ar vėliavėles – taip pakartosite Lietuvos istorijai svarbius faktus ir datas. Kadangi šis žaidimas sukurtas remiantis kiekvienam žinomo kultinio žaidimo prototipu, jis bus lengvai suprantamas ir aktualus tiek vaikams, tiek suaugusiems“, – pasakoja „Bitės Profė“.

Programėlė gali pasitarnauti ir kaip alternatyvus būdas mokytis istorijos, namuose įstrigusiems ir motyvacijos iššūkių patiriantiems vaikams.

Pažinkite Lietuvą spręsdami mįsles

Programėlė „Būk detektyvas“ („Android“) leidžia Lietuvą pažinti interaktyviai. Joje pamatysite,  kaip įvairios Lietuvos vietos atrodė praėjusį šimtmetį ir palyginti su dabartinėmis – darydami nuotrauką per programėlę matysite ir senosios vietos kontūrus.

Programėlėje taip pat yra mįslių ir iššūkių, kurie padės su Lietuvos istorija susipažinti įgyvendinant iššūkius įvairiose Lietuvos vietose. Pavyzdžiui, įgyvendinę iššūkius sužinosite, kodėl Palangos tiltas yra L formos, kur Kaune yra atominis bunkeris ar kokia šalies teritorija susijusi su skaičiumi 23. Pasak L. Štrafėlaitės, iššūkių sprendimas bus puiki pramoga visai šeimai.

Jei programėlėje iššūkių nematote, visus juos rasite „Būk detektyvas“ internetiniame puslapyje.

Taip pat Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi vertingomis nuorodomis į virtualius turus po Lietuvos muziejus ir parodas.

#1. Vasario 16-osios minėjimų paroda. Čia trumpai susipažinsite su Vasario 16-osios istorija bei rasite daugybę akimirkų iš JAV, Šveicarijoje, Italijoje, Suomijoje vykusių Vasario 16-osios minėjimų. Nuotraukose ir garso įrašuose įamžintos Lietuvos diplomatų sveikinimo kalbos, transliuotos per užsienio valstybių radijo stotis.

Parodoje taip pat pristatomi 1947 m. kino kadrai iš Vasario 16-osios minėjimo Vokietijoje, Augsburgo mieste. Galėsite peržiūrėti ir 1984 m. filmo ištrauką su Vokietijos gimnazijos moksleivių pasirodymu Lietuvos valstybės atkūrimo šventės proga.

Nuorodą į parodą: http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt/virtualios-parodos/34/vasario-16-osios-minejimu-uzsienyje-istorija-19401990-m./exh-23

#2. Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija. Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į virtualų turą po išskirtinio dėmesio sulaukusią parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Apie 1863–1864 m. sukilimą ir jo dalyvius pasakojanti paroda dėl autentiškos erdvės sulaukė kino kūrėjų susidomėjimo. Muziejaus erdvėse esančią areštinę filmavimams pasirinko „Netflix“ ir pripažinti Lietuvos režisieriai.

Virtuali paroda suteikia visišką laisvę „pasivaikščiojimui“ po skirtingas kameras ir aukštus. Pakeliui rasite interaktyvių taškų su vaizdine, tekstine, garsine informacija apie svarbiausius parodos eksponatus.

Nusiteikite ypač įtraukiančiam 1863–1864 m. sukilėlių istorijų atkūrimui. Tarp eksponatų rasite vestuvinį Zigmanto Sierakausko žiedą bei Eduardo Čaplinskio kalkėse išlikusį veido atspaudą.

Nuoroda į turą: http://www.lnm.lt/virtualus-turas-pazadinti/

#3. Ekskursijos sostinės Valdovų rūmų muziejuje. Nacionalinis muziejus „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai“ pasirūpino, kad istorijos gerbėjai net ir per karantiną galėtų dalyvauti virtualiose ekskursijose.

Siūloma ne tik pasivaikščioti po virtualų 3D turą, bet ir peržiūrėti muziejaus profesionalių gidų ekskursijų įrašus, patalpintus kanale „Youtube“. Taip pat galėsite įsijungti virtualių paskaitų įrašus su istorikų, archeologų ir kitų ekspertų pranešimais ar peržiūrėti kai kurių parodų nuotraukų galerijas.

Mažiesiems istorijos tyrinėtojams muziejus paruošė edukacines užduotis ir netgi muzikinę istoriją apie Barborą Radvilaitę.

Nuoroda į ekskursiją: https://www.valdovurumai.lt/aktualijos/virtualus-valdovu-rumu-muziejus

#4. Ekskursija su gidu Palangos gintaro muziejuje. Vis nerandantiems laiko ekskursijai su tikru gidu po Grafo Felikso Tiškevičiaus rūmuose esantį Gintaro muziejų – iš tiesų pasisekė. Ypač kokybiškame virtualiame ture galėsite pasivaikščioti po muziejaus menes, apžiūrėti eksponatus ir tuo pačiu pasiklausyti gido pasakojimo.

1963 m. rugpjūčio 3 d. Birutės parke įkurtas muziejus yra kone gausiausią pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją, su daugiau nei 30 tūkst. eksponatų, turintis muziejus. Be to, besidomintiems grafų Tiškevičių istorija pristatomos autentiškai įrengtos erdvės: Holas, Renginių salė, Raudonasis salonas, Didysis salonas, Grafienės kabinetas, Mėlynasis salonas, Jaunojo grafo kabinetas, Mažasis salonas.

Nuoroda į ekskursiją: http://78.63.220.147/turai/1_gintaro_lt

 

Parašykite komentarą