bong joon ho 5ce98f1274926
Pramogos

2019-ųjų Kanų kino festivalio pagrindinis apdovanojimas atiteko Pietų Korėjos režisieriui

Kanų kino festivalio pagrindinis apdovanojimas šeštadienį pirmąkart per festivalio istoriją atiteko Pietų Korėjos režisieriui: „Auksine palmės šakele“ buvo įvertinta Bong Joon-ho juodojo humoro juosta „Parazitas“ (Parasite).

49-erių režisierius, geriausiai žinomas dėl savo juostų „Okja“ ir „Snowpiercer“, pagrindinį Kanų kino festivalio apdovanojimą pelnė už satyrinį filmą, kuris, kritikų teigimu, puikiai atskleidžia įtampą dėl didėjančio atotrūkio tarp turtingųjų ir vargšų visame pasaulyje. Atsiimdamas apdovanojimą iš prancūzų kino legendos Catherine Deneuve Bong Joon-ho sakė, kad „Auksinė palmės šakelė“ buvo jo viso gyvenimo svajonė. „Buvau mažas berniukas, pamišęs dėl kino – nuo 12 metų“, – sakė režisierius, iškėlęs gautą apdovanojimą į orą. „Parazitas“ yra antras azijietiškas filmas iš eilės, triumfavęs didžiausiame pasaulyje kino festivalyje.

Pernai „Auksinę palmės šakelę“ pelnė panašios tematikos japonų režisieriaus veterano Hirokazu Kore-edos širdį veriantis filmas „Vagiliautojai“ (Shoplifters).

Kristina Šimkuvienė

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bong Joon-ho

Parašykite komentarą