Berneliu uzeiga 40
Žmonės

Į solidų „Bernelių užeigos“ jubiliejų atvykę žinomi svečiai nustebino savo sugebėjimais gaminti lietuviškus patiekalus

„Jeigu reikia, galiu pagaminti bet kurį lietuvišką patiekalą – cepelinus, vėdarus, balandėlius, bulvinius blynus. Bet jei kas nors kitas imasi šeimininkavimo virtuvėje, tikrai netrukdau ir mielai užimu vaišinamojo poziciją“, – kalbėjo į 20 – ojo „Bernelių užeigos“ gimtadienio šventę atvykęs dainininkas Mindaugas Mickevičius  Mino.

Jis patikino – tradicinius mūsų krašto valgius jis vaikystėje ruošdavo kartu su mama, o vėliau daug virtuvės paslapčių perprato ne vieną vasarą ir žiemą dirbdamas šefo padėjėju Italijos kalnų viešbutėlyje.

„Galiu daug ką pagaminti. Ir cepelinus, ir tortus. Mane ir brolį Petrą visko išmokė mama. Jai dažnai padėdavome ruošti pietus ar vakarienes“, – sakė grupės „16 Hz“ narys Robertas Jucevičius.

Jis mėgsta ir virtų, ir tarkuotų bulvių cepelinus, o į gaminamus su varške būtinai įdeda peletrūno – tai valgiui suteikia savito skonio.

Televizijos laidos vedėja Kristina Rimienė virtuvėje praleidžia daug laiko, o jos meniu dominuoja lietuviški patiekalai. Žinoma moteris apgailestavo, jog pastaruoju metu tapo madinga „peikti“ bulves bei duoną.

„Bulves mėgstu ypač – košę, blynus, keptas. Žodžiu, visais pavidalais. Antras labiausiai mano mėgstamas dalykas – duona. Kartais ją tiesiog pakepu ant keptuvės ir skanaujame“, – sakė pašnekovė.

Šokėjų Gintarės ir Tomo Slausgalvių namuose dominuoja miltų patiekalai, nes juos labiausiai mėgsta dukrytės.

„Esu gaminusi kugelį. Tuomet bulvių tarkavimo mašiną skolinausi iš močiutės. Vis gundausi išvirti cepelinų, bet… lengviau man pagaminti lazaniją“, – neslėpė G. Slausgalvienė.

Dainininkė Natalija Bunkė kartą  yra gaminusi cepelinus ir jai juos paruošti pavyko.

„Ko nežinau, pasikonsultuoju su mama ar google“, – šypsojosi pašnekovė.

Krepšininkė Rasa Žemantauskaitė patikino – ji, kaip ir dauguma šiuolaikinių lietuvių, tradicinius krašto patiekalus valgo restorane, nes vertina ne laiką, praleistą virtuvėje, o buvimą su šeima.

„Taip ir susipažinome su „Bernelių užeigos“ savininkais. Esame čia dažni svečiai jau daugybę metų“, – patikino tituluota sportininkė.

Pirmasis „Bernelių užeigos“ restoranas Lietuvoje buvo atidarytas prieš du dešimtmečius Kauno centre. Tradicinę lietuvišką virtuvę propaguojanti vieta ne kartą už tai yra gavusi apdovanojimus, jos meniu yra nemažai paveldo statusą turinčių patiekalų. Šiuo metu pasaulyje veikia net 10 „Bernelių užeigų“.

Vėlų penktadienio vakarą pasiklausyti muzikos, paskanauti valgių ir pasigėrėti naujausiu floristo Modesto Vasiliausko darbu – galvos apdangalu lietuvaitei, į Šilainiuose veikiančią  „Bernelių užeigą“ sugužėjo šimtai žmonių.

Berneliu uzeiga 1 Berneliu uzeiga 2 Berneliu uzeiga 3 Berneliu uzeiga 4 Berneliu uzeiga 5 Berneliu uzeiga 6 Berneliu uzeiga 7 Berneliu uzeiga 8 Berneliu uzeiga 9 Berneliu uzeiga 10 Berneliu uzeiga 11 Berneliu uzeiga 12 Berneliu uzeiga 13 Berneliu uzeiga 14 Berneliu uzeiga 15 Berneliu uzeiga 16 Berneliu uzeiga 17 Berneliu uzeiga 18 Berneliu uzeiga 19 Berneliu uzeiga 20 Berneliu uzeiga 21 Berneliu uzeiga 22 Berneliu uzeiga 23 Berneliu uzeiga 24 Berneliu uzeiga 25 Berneliu uzeiga 26 Berneliu uzeiga 27 Berneliu uzeiga 28 Berneliu uzeiga 29 Berneliu uzeiga 30 Berneliu uzeiga 31 Berneliu uzeiga 32 Berneliu uzeiga 33 Berneliu uzeiga 34 Berneliu uzeiga 35 Berneliu uzeiga 36 Berneliu uzeiga 37 Berneliu uzeiga 38 Berneliu uzeiga 39 Berneliu uzeiga 40 Berneliu uzeiga 41

 

Parašykite komentarą