perkamiausi renginiai
Pramogos

10 karantino dienų: kaip pasikeitė bilietų į renginius pardavimai?

Šalyje jau dešimt dienų trunkantis karantinas stipriai paveikė populiariausių renginių topą, kurį pagal bilietų pardavimus sudaro bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“. Į populiariausių renginių dešimtuką pirmą kartą pateko žvejo mėgėjo kortelė, valstybinių parkų lankytojo bilietai, taip pat šoktelėjo „Tiketa“ dovanų čekio pardavimai, nors svarbiausi ir didžiausi renginiai, numatyti antroje metų pusėje, savo pozicijas tope ir toliau išlaiko.

„Tiketa“ skaičiavimais, žvejo mėgėjo kortelių pardavimai pastarąją savaitę, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo maždaug 4 kartus. Ypač populiari žvejo mėgėjo kortelė limituotai žvejybai Nemuno deltoje – šiuo metu ji yra topo viršuje. Valstybinių parkų lankytojų bilietų pastarosiomis dienomis taip pat nuperkama kelis kartus daugiau, jų populiarumas ypač išauga savaitgaliais, kuomet žmonių srautas parkuose yra didžiausias.

„Šių pokyčių priežastys kelios. Pirma, karantinas sutapo su Lietuvą užplūdusiu geru oru, kuris žmones viliojo ir vis dar vilioja į lauką, į gamtą. Prie vandens telkinių padaugėjo žvejų, tačiau ypač padidėjo į įrengtus pažintinius takus pasivaikščioti traukiančios visuomenės dalis. Galime tik pasidžiaugti, kad žmonės tapo atsakingi. Žvejo bilietą daugelis galbūt perka, nes už jo neturėjimą gresia bauda, tačiau valstybinių parkų lankytojų bilietų populiarumas rodo mūsų brandą ir sąmoningumą. Suprantame, kad išpuoselėta infrastruktūra, tvarka pažintiniuose takuose, įrengtos stovyklavietės kainuoja ir prie to turime prisidėti. Antra, „Tiketa“ suteikia galimybę šiuos bilietus paprastai, patogiai ir saugiai, tai yra be kontakto su žmogumi, įsigyti internetu. Saugumas ir patogumas yra pagrindinės priežastys, kodėl šiuo metu išaugo ir „Tiketa“ dovanų čekio pardavimai. Progoms – gimtadieniams, sukaktims – karantinas negalioja, o mūsų dovanų čekį galima internetu patogiai ir saugiai ne tik įsigyti, bet ir nusiųsti. Be to, karantino laikotarpiu įsigytas dovanų čekis galioja net 12 mėn.“, – vardina „Tiketa“ pardavimų vadovas Laurynas Vairys.

Nors populiariausių renginių tope atsirado „naujakurių“, vietos tarp 10 labiausiai perkamų renginių užtenka ir antroje metų pusėje planuojamiems didiesiems koncertams, šou, spektakliams. Savo populiarumą ir toliau išlaiko gegužės mėnesį Vilniaus „Siemens“ arenoje numatyti TV muzikinio šou „Lietuvos balsas“ ketvirtfinalio ir finalo filmavimai, birželio pradžioje planuojamas Jameso Blunto koncertas, taip pat metų pabaigoje vyksiantys „Cirque du Soleil“ šou „Corteo“ pasirodymai, į rudenį perkeltas komedijos „Man gal magnio trūksta?“ turas, šventiniai Lino Adomaičio ir naujų kamerinių idėjų orkestro NIKO koncertai „Saulės pėdomis“ ir kt.

„Nors šiuo metu visuomenę dažniau pasiekia liūdnos nei linksmos naujienos, matome, kad žmonės nepraranda optimizmo ir tiki, kad koronavirusas neilgai trukus pasitrauks. Taip pat net renginių rinkoje matome, kad žmonės solidarizavosi, yra vieningi ir vis dažniau renkasi eiti į perkeltą renginį, o ne grąžinti į jį įsigytą bilietą. Be to, žmonės gana aktyviai domisi rudenį ir vėliau planuojamais renginiais“, – situaciją apžvelgia L. Vairys.

„Tiketa“ duomenimis, į vėlesnes datas jau pavyko perkelti apie 60 proc. renginių, kurių planai buvo pakeisti dėl karantino. Dalies renginių detalės dar yra derinamos.

Parašykite komentarą