Sportas

Užsikūręs „Žalgiris“ juodą atkarpą nutraukė skeldamas antausį “Panathinaikos”

Kauno „Žalgirio“ komandai (8/11) pavyko nutraukti keturių pralaimėjimų Eurolygoje seriją. Namuose buvo 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18) įveikta Atėnų „Panathinaikos“ (8/11). Tai padaryta – antrąkart sezone, todėl jo pabaigoje ši pergalė gali būti labai svarbi žalgiriečiams, praneša krepsinis.net.

Atėnų komanda startavo sėkmingai – devyniais taškais be atsako, o žalgiriečiai pirmuosius pelnė tik prabėgus daugiau ne 3 minutėms – 2:9. „Žalgirio“ puolimas toliau strigo, Marius Grigonis vos per 51 sekundę susirinko dvi pražangas, o varžovai persvarą išlaikė – 11:4. Thanasis Antetokounmpo gavo progą paskraidyti, skirtumas ėmė artėti prie dviženklio, tačiau jį pamažino Thomaso Walkupo baudos metimai – 10:17. Dar viena bloga naujiena žalgiriečių žaidime tapo Nate’o Wolterso trauma – susižeidęs čiurną jis paliko aikštę dar nesibaigus pirmam kėliniui. Galiausiai Pauliaus Jankūno dėka žalgiriečiai po pirmo kėlinio turėjo tik 6 taškų deficitą – 13:19.

Seanas Kilpatrickas pataikė tritaškį, o Georgios Papagiannis skirtumą pavertė dviženkliu (26:16), tačiau Derrickas Waltonas taip pat taikliai šovė iš toli, o Paulius Jankūnas deficitą mažino iki penkių – 21:26. Brandonas Daviesas pyktį išliejo dėjimu, spurtą žalgiriečiai tęsė, o prie jo prisidėjo ir Deonas Thompsonas. Jo metimas išvedė į priekį žalgiriečius – 27:26. Pora klaidų lėmė tai, kad PAO vėl atsidūrė priekyje (35:29), tačiau po M.Grigonio metimo Rickas Pitino paprašė pertraukėlės – 33:37. Taip galiausiai ir baigėsi antras kėlinys.

N.Woltersas buvo pajėgus grįžti į aikštę, o žalgiriečiai fantastiškai pradėjo trečią kėlinį. Atkarpa 11:0 ir du tritaškiai tarp jų leido išsiveržti į priekį 44:37. Pirmuosius taškus „Panathinaikos“ pelnė tik prabėgus pusei ketvirčio, o skirtumą svečiai sumažino (46:48), nors N.Wolterso ir P.Jankūno dėka „Žalgiris“ vėl pirmavo kiek tvirčiau – 52:46. Kostas Mitoglou ir Seanas Kilpatrickas ketvirčio pabaigoje vis tik spėjo sumažinti atsilikimą iki minimalaus – 51:52.

Žalgiriečiai puikiai pradėjo ir ketvirtą kėlinį: atitrūko 59:51, o toliau varžę varžovus gynyboje solidžią persvarą stabiliai saugojo – 62:54. N.Calathesas sumetė svarbius baudų metimus „Panathinaikos“ ekipai, tačiau tuo pačiu atsakė B.Daviesas – 69:61. Sėkmingai žalgiriečiai atrodė iki pat pabaigos, nors Lukas Lekavičius ir Deshaunas Thomasas dar pridėjo po tritaškį – 67:79. PAO suolelis spėjo užsidirbti techninę pražangą, o pergalė jau buvo šeimininkų rankose. L.Lekavičius iš viso pelnė 3 taškus (1/3 trit.) per 9 minutes ir atliko rezultatyvų perdavimą. Taip pat gavo bloką, išprovokavo pražangą, dukart prasižengė ir surinko 0 naudingumo balų.