Studija 16 of 20
Įdomybės

Kaune per rekordiškai trumpą laiką įrengta ir atidaryta saviugdos studija YIN-YANG

Savaitgalį Kaune vyko naujos saviugdos studijos YIN-YANG atidarymo renginys. Įdomu tai, kad studiją pavyko įrengti neįtikėtinai per trumpą laiką – per savaitę. Darbai vyko tarpušvenčiu. Tai, kaip sklandžiai materializavosi planai, studijos įkūrėjos oro jogos, sąmoningo kvėpavimo mokytojos Jurgita Medonė ir Neringa Rutkauskienė vadina palaikymu iš Visatos: „Kiekviename žingsnyje lydėjo sėkmė – kada buvo reikalinga, atsirasdavo reikiami žmonės, kurie konsultavo, padėjo išsirinkti įrengimui reikalingas medžiagas. Patalpų sienas dažėme ir kartu su teptukų potėpiais savo energiją jose palikome ne tik mes, o ir klientai, draugai. Vienas jų kažkurį vakarą taip užsisuko darbuose, kad baigė dažyti 2 val. nakties.“

Įkūrėjos mano, kad idėjos, kurios tarsi pačios veržiasi į dienos šviesą, privalo materializuotis. „Taip buvo ir su šia studija: atėjo mintis, tuomet patalpos ir viskas, ko reikėjo. Pasinėrusios į visišką malonumą dažėme sienas, rinkome, užsakinėjome studijai reikalingą įrangą,“  – sako Neringa Rutkauskienė.

„Vis daugiau žmonių ima domėtis savo vidiniu pasauliu, vis daugiau žmonių ima kilti klausimai: „O ko aš atėjau į šį pasaulį? Kokie mano tikslai? Kaip gyventi darnoje ir džiaugsme?“ Matome ir jaučiame, kaip reikalinga žmonėms rasti balansą šiame laikmetyje, kada darbas veja darbą, tad ir idėja atidaryti studiją atėjo natūraliai. Nereikėjo jėgos, vystant šį projektą. Viskas susidėliojo tarsi savaime. Mums beliko stebėti ir mėgautis procesu,“ – Neringai antrina Jurgita Medonė.

Atidarymo šventėje studija prisipildė žmonių, jų dovanotomis gėlėmis, kristalais (mineraliniais akmenimis). Buvo vedamos atsipalaidavimo, meditacijos praktikos. „Gera matyti, kaip žmonės, ateidami į tokias ir panašias praktikas, atsipalaiduoja, visus rūpesčius palieka ir po užsiėmimų jaučia save, gauna atsakymus į reikalingus klausimus,“ – įspūdžiais dalinasi Neringa.

Šiuo metu studijoje vyksta jogos ant kilimėlio, oro jogos, sąmoningo kvėpavimo, „Innerdance“ sesijos, meditacijos praktikos, šokio pamokos, įvairūs seminarai, atsipalaidavimo sesijos gongų garsuose, net koncertai, oro joga ikimokyklinio amžiaus vaikams, stovyklos mergaitėms. Į tvarkaraštį planuojama įtraukti daugiau šeimoms skirtų renginių: kūdikiams, vaikams, tėvams skirtų praktikų, mankštų. „Pačios esame mamos, tad jaučiame bendrystę su kitais tėvais,“ – sako įkūrėjos.

Paklaustos, ką reiškia studijos pavadinimas YIN-YANG, įkūrėjos paaiškina: „Kaip be šviesos nėra tamsos, kaip be dienos nėra nakties, kaip be vyriškumo nėra moteriškumo, taip ir kiekviename mūsų yra nuolat kintantys du pradai. Tai du poliai: YIN-YANG. YIN siejamas su tamsa, pasyvumu, moteriškumu. YANG – su šviesa, aktyvumu, vyriškumu. Šie du pradai yra neatsiejami vienas nuo kito – vienas nuo kito priklausomi. Kiekviename mūsų, nesvarbu, vyras ar moteris esame, yra ir šviesos, ir tamsos; ir aktyvumo, ir pasyvumo; ir moteriškos energijos, ir vyriškos. Vienam pradui augant, kito mažėja. Mes per įvairias psichologines, asmeninio augimo praktikas vedame žmones į balansą. Kad pasinaudodami įvairiais saviugdos metodais jaustųsi kaip namuose visur, kur būna. O svarbiausia – namus jaustų savo viduje.

Tik tuomet, kai pavyksta priimti save su visa šviesa ir tamsa, galima su visa šviesa ir tamsa priimti ir kitus.“

 

Parašykite komentarą