Sportas

Fantastiški J.Grangerio tritaškiai apkartino „Žalgirio“ startą Eurolygoje

Kauno „Žalgirio“ (0/1) krepšininkai nesėkmingai pradėjo 2018–2019 metų Eurolygos sezono kovas, praneša krepsinis.net. Kauniečiai namuose rezultatu 79:87 (24:22, 15:20, 14:21, 26:24) nusileido kelis įspūdingus tritaškius pataikiusiai Vitorijos „Baskonia“ (1/0) ekipai. Šiame mače Kauno klubui negalėjo padėti traumą patyręs vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas. Mačo eiga: Dvikova prasidėjo dviem Edgaro Ulanovo dvitaškiais ir Nate’o Wolterso taikliu metimu iš po krepšio. Tiesa, svečiai neatsiliko. Po Matto Janningo metimo baskai išsiveržė į priekį 7:6. Žalgiriečiai prastai kovojo po savo krepšiu, o dar vieno šanso sulaukęs M.Janningas pataikė tritaškį – 15:10. Antroje pirmojo kėlinio pusėje žalgiriečiai sėkmingiau puolė. Pirmus taškus Eurolygoje pelnė Marius Grigonis ir sėkmingai į žaidimą įsitraukęs Laurynas Birutis – „Žalgiris“ pirmavo 24:22.

Komandos ir toliau žaidė rezultatyviai. Vincentas Poirier atkovojo dar vieną kamuolį puolime, pelnė du taškus iš po krepšio ir privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ kurį laiką nepelnė taškų, bet po M.Grigonio baudų metimų išlygino rezultatą – 34:34. Jaysonas Grangeris pataikė labai sudėtingą tritaškį per Brandoną Daviesą, netrukus meistriškai išprovokavo Pauliaus Jankūno pražangą. Baskai po dviejų kėlinių pirmavo 42:39.

Žalgiriečiai bandė perimti iniciatyvą, tačiau trečio kėlinio viduryje apmaudžiai neapsigynė nuo dviejų oponentų atakų. Po M.Janningo dvitaškio ir Shavono Shieldso tolimo metimo Vitorijos ekipa pirmavo 49:46. Tuo šeimininkų bėdos trečiame kėlinyje nesibaigė. Puikiai į žaidimą įsitraukęs Marcelinho Huertasas pataikė tritaškį bei dvitaškį, o po Sh.Shieldso taškų svečiai pirmavo dviženkle persvara – 61:49. Antrą iš eilės nerezultatyvų ketvirtį sužaidę žalgiriečiai priartėjo tik nežymiai – 53:63.

„Žalgiris“ lemiamą kėlinį pradėjo dviem rezultatyviomis atakomis, tačiau iš toli pataikė J.Grangeris. Kiek vėliau tolimą metimą pridėjo ir Tornike Shengelia, o „Baskonia“ vėl susikrovė solidesnį pranašumą – 69:57. Dar du įspūdingi J.Grangerio tritaškiai pastatė šeimininkus į nepavydėtiną situaciją. Likus šešioms minutėms, svečiai pirmavo 76:59. Kauniečių puolimas susitikimo pabaigoje atgijo, bet išsigelbėti „Žalgiris“ daug šansų nebeturėjo. „Baskonia“ kiek atsipalaidavo, išlaikydama pranašumą ir iškovodama pirmą pergalę – 87:79.